Doğum kontrol hapıyla ilgili

Elif Fatih

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2023
12
2
24
Kızlar merhaba bir sorum var. Birkaç kere daha sordum ama net bir şey alamadım kimseden. Şimdi ben geçen ay adetimin ilk günü elleacnelle diye bir doğum kontrol hapına başladım. Ama hapımı 14 gün kullanabildim çünkü şehir değiştirirken hapımı yanıma almayı unutmuşum. 21 günlük bir hap bu. 21 gün kullanıp 7 gün ara veriliyor. Ama ben yanlışlıkla 14 gün ara verdim. O verilen 7 günlük arada ben adetimi oldum. 8. Günde 2. Kutuma başladım 10 gün oldu düzenli kullanıyorum aynı saatte ama koruması olur mu 2. Ayımda? Bilgisi olanlar yazsın lütfen

Doğum kontrol hapları düzenli bir şekilde alınmaya başlandığı andan itibaren korumaya başlar.

Anlıyorum ama ilk ay düzenli kullanamadım bu ay düzenli kullanıyorum 10 gündür yine koruması olur mu acaba
Evet olur 10 gün az bi süre değil. Ben ilk kullanmaya başladığım günden cinsel ilişkim başladı korudu. Hapı aldığınız ve aksatmadığınız sürece koruma devam eder içmediğinizde korumaz

Evet olur 10 gün az bi süre değil. Ben ilk kullanmaya başladığım günden cinsel ilişkim başladı korudu. Hapı aldığınız ve aksatmadığınız sürece koruma devam eder içmediğinizde korumaz
Umarım ya bi de 2. Kutuma adetimin son günü başladım çünkü 7. Günde başlamam gerekiyordu umarım korur teşekkür ediyorum

Umarım ya bi de 2. Kutuma adetimin son günü başladım çünkü 7. Günde başlamam gerekiyordu umarım korur teşekkür ediyorum
Rica ederim benimde adetin son günü başladığım oldu bazen başlamayı unutup diğer günde başladığım oldu biraz zor ihtimal

merhaba, yasmine adetimin 3. günü başladım. Hemen koruma sağlar mı? Prospektüste adetin ilk günü kullanılmaya başlanırsa hemen koruma başlar diyor ama internette adet günlerinde kullanılmaya başlanırsa hemen koruma başlar diyor. Kararsız kaldım

merhaba, yasmine adetimin 3. günü başladım. Hemen koruma sağlar mı? Prospektüste adetin ilk günü kullanılmaya başlanırsa hemen koruma başlar diyor ama internette adet günlerinde kullanılmaya başlanırsa hemen koruma başlar diyor. Kararsız kaldım
İnternetin önemi yok prospektüse güvenin 1 ay ek koruma yöntemi kullanın

X