Aile Planlaması doğum kontrol hapının yan etkilerine neler yapmalı...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

esranazzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2013
92
1
bir haftadır diana 35 kullanıyorum doktorum adet düzensizliğinden dolayı verdi ama hap benim midemi mahvetti yemek yiyemiyorum sabahları uyandığımda bulanıyorum ve istifra da tam olarak yapamıyorum bir haftadır çok kötüyüm sizce bırakmalımıyım yoksa zamanla alışırmıyım?

eltimde kullanıyordu bıraktı, bende bı ara microgynon kullnadım, haftasında bıraktım, mahvoldum
bazı bunyeler hassas oluyor kabul etmıyor vucut.

bnde bugün bırakmaya karar verdim ama adet düzensizliklerim için napıcam bilmiyorum doktor 1 yıl buna devam etmen gerekiyo dedi

tedavi için kullanıyosan doktoruna danış hapını degiştir bence her hap aynı etkiyi yapmaz yazz diye bi hap tavsiye etmişti doktorum bana en az yan etkisi olanlardan biriymiş

canım dr bana da yasmin i önerdi, en az etkisi olan oymuş, regl sancılarım için kullanmaya başladım. 2 haftadır kullanıyorum, hele son 1 haftadır o mide bulantısı uykumdan uyandırıyo beni, inanılmaz bi baş ağrım da var. seni çok iyi anlıyorum. ben regl günümü bekliyorum sıkıyorum dişimi, eğer ki yine ağrım olursa bırakıcam bu haplar çok kötüymüş

dayanamadım valla bugün itibariyle bıraktım artık doktoruma gideceğim haftaya ama o hapları bir daha kullanmak istemiyorum yok mu bunun başka çaresii

benime düzensizlik yüzünden yasmin vermiştim yan etkisi kilo oldu ya da ben çok yedim :) birde tüylenme

ben çok kullandım diane 35 yan etkilerini çok yiyi bilirim
yalnız canım doğum kontrol hapları başladığında kutuya yarıda kesilmesi zararlıymış bari bırakıcaksan kutu bitince bırak bir de dr. danış bence

Canım meraba. Bende yaklaşık 8 aydır kullanıyorum bu ilacı. İlk başlarda bende de çok ide bulantısı yaptı. 1 kutu bittikten sonra alıştım.
Keşke kafana göre bırakmasaydın canım adet düzenin bozulabiir :26:
Bana doktorum polikistik over için verdi bunu. Fakat geçenlerde bi haber okudum diane 35 birçok ülkede yasaklanmış ve doktorlar sadece sivilce için kullanılmasını öneriyor. ( konu açmıştım bununla ilgili)
Benim bir haftalık aram yarın bitecek. Yani yeni kutuya başlamam lazım yarın. Doktora gidemedim henüz ama eczacıdan başka bir ilaç istiyicem.

dayanamadım valla bugün itibariyle bıraktım artık doktoruma gideceğim haftaya ama o hapları bir daha kullanmak istemiyorum yok mu bunun başka çaresii
Başka bi hap deneyebilirsin.Her hap her bünyeye uymuyo.Ben ginera kullanıyorum yaklaşık bi aydır,bi yan etkisini görmedim.Doktorundan başka bi hap vermesini istesen belki daha iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…