Aile Planlaması Doğum kontrol hapının koruyuculuğu 10 günde başlar mı ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Gizemm33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2019
1
0
26
Arkadaşlar 10 gündür ilac kullanıyorum pcos hastalıgım var . Hamile kalmak istiyorum ama ilac kullanarak hamile kalınmanın sakıncalı olduğunu duydum. Sizce ilaç korumuş mudur ? Ve zararlı olabilir mi bu şekilde hamile kalmak ?

Hapi kullanmaya adetinizin ilk gunu basladiysaniz ilk haptan itibaren koruma baslar
2-4. gunler arasinda basladiysaniz ilk 7 gun ekstra korunma yontemi uygulamaniz gerekir
İlac kullanarak hamile kalmanin sakincali oldugunu nerden duyduysaniz yanlis duymussunuz cunku bu haplari kullanirken zaten hamile kalma sansiniz %1
Anladigim kadariyla adetiniz duzene girsin diye hap kullaniyorsunuz ama hamile kalmak da istiyorsunuz
Doktorunuza danisin dogum kontrol hapi kullanirken hamile kalmaya calisarak isleri zorlastirirsiniz

Hapi kullanmaya adetinizin ilk gunu basladiysaniz ilk haptan itibaren koruma baslar
2-4. gunler arasinda basladiysaniz ilk 7 gun ekstra korunma yontemi uygulamaniz gerekir
İlac kullanarak hamile kalmanin sakincali oldugunu nerden duyduysaniz yanlis duymussunuz cunku bu haplari kullanirken zaten hamile kalma sansiniz %1
Anladigim kadariyla adetiniz duzene girsin diye hap kullaniyorsunuz ama hamile kalmak da istiyorsunuz
Doktorunuza danisin dogum kontrol hapi kullanirken hamile kalmaya calisarak isleri zorlastirirsiniz
Mrb ben adetten bagımsız olarak başladım bu sorun olusturur mu adetliyken mi baslamalıydım acaba? Doğumdan sonra hic olmadıgım icin direk microgynon aldım basladm. 10 gun ek koruma uyguladık. 11. Gun korunmasız oldu korktum simdi o_O

X