Aile Planlaması Doğum kontrol hapının ishal yapması normal mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Eylul900090

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2019
16
4
29
Merhabalar, adetimin 2.günü yasmin hapına başladım ve 3 gündür kullanıyor. Aşırı mide bulantısı ve ishal yaptı.Benim sorum ishal olduğum için hapun etkisi azalıyor mu?

Kendim ishal olmamıştım, olanı da duymamıştım. Yan etkilerde ishal yapabilir yazıyor mu? Belki kullandığınız marka size uymamıştır. Aile hekiminize danışıp başka markaya yönelebilirsiniz.

Bir de doktor kontrolünde aldım bu ilacı neden böyle oldum anlayamadım
Bende yazz kullanmaya başlamıştım 6 ay önce ilk basta mide bulantısı ishal agrı gögüslerde şişlik her türlü yan etkisini gördüm 15 20 gğn kasıklarım agrıdı yan etkilerinden hepsi yazıyordu jasminle yaz hemen hemen aynı zaten ama yinede doktora sorun tabi 6 ay oldu ama hala bazı yan etkileri devam ediyor bende

Normalde ishal olunca hapın emilimi önleniyor.Benim 1 gün sürdü ve geçti. Şu an iyiyim.Yaz hapı 28 tablet bildiğim kadarıyla yani 7 günlük ara verilmiyor acaba o yüzden mi yan etkiler çok uzun sürdü sizin?

Son düzenleme:
Ama o 4 tablet hormonsuz içmeden de oluyor yani atlamamak için içiyorsun s bende ilaçların yan etkisi cok cabuk görülüyor bagısıklık sistemiyle alakalı Bi durum sanırım

ben 10 yıl dogum.kontrol hapı kullandım pco sebebiyle tedavi için,böyle bir etkisi olmadı ama doğumdan sonra adetlerin düzene girdi şöyle birşey oluyor her yumurtam başladığında adetten 13 15 gün önce veya adet olduğumda bağırsakların bozuluyor ishal oluyorum midem bulanıyor

O durum bendede var midem bulanıyor ve ishal okuyorum regl döneminde 6 ay kullandım dün itibariyle bıraktım kistler gözükmüyor dedi 2 doktorda anlamadım normalde herkes evlenince dogumdan sonra gecti diyor ben daha dogum da yapmadımki 6 ayda nasıl gecti

10 yıl ilaç içtikten sonra cocuk kolay olduysada cok iyi valla

evet ikk ergenligimde lisede üniversitede ve mesleğe başladı 3 yıl daha ictim hatta 12 yil sayilir aralarda ara verdim diye 10 yıl diyorum

evliligim ilk yılında glifor içerek hemen hamile kaldım ilaca başladım 1bucuk ay sonra hamileydim insulin direncini kırınca yumurtam çatladı ve hamile kaldım ikinci gebeliğin korunmanıza rağmen oldu :/ bunu ben de anlayamadım şimdi de çok korkuyorum 3. olursa diye :))) kısacası bu ilaçların kullanılmanın ilerde bebek olmasını engellemesi gibi bir şehir efsanesi dolanıyor yalan :)

Senin yumurtalar baya iyi durumda spermlede cok uyum göstermiş olmalı güzel bsy

Bende gynelle yi kullanıyorum.bende ishal değil de kabızlık oldu.yani.ben ona bağlıyorum. Yan etkilerinde yazmiyor ama anlayamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…