Aile Planlaması Doğum kontrol hapının geç alınması!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

_Merve-_-

oğluşummmm =)
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2010
106
4
iyi geceleer arkadaşlar ben doğum kontrol hapını 3 gün geciktirmişim bi sonraki hapa başlamayı unutmuşum napcaz ya bi sorun olurmu acaba başlasam şimdi olurmuki yardım edermisiniz

Canım Hapa başladıgın ilk hafta icersinde 3 tanesini unuttuysan, normal bir şekilde o 3 unutulan hapı ALMADAN hergün normal alınmış gibi devam edilmesi fakat 2 inci haftanın sonuna kadar ayrıyetten korunmanız gerekir Regl olana kadar ayrıyetten korunmanız gerekmez! 3 Hapı 3-4 üncü haftada unuttuysan eger hapı almaya devam etmemelisin Regl olana kadar Korunmalısınız. Regl oldugun ilk gün Hapa tekrardan başlamalısın!

Inşallah yardımcı olabilmişimdir.

unuttugun haplar olursa ertesı gun aynı saatte unuttuklarınla bırlıkte o gun kı hapını da ıc hıc bırsey olmuyo bn hep oyle yapıyorum

çok teşekkür ederim. hani 7. günden sonra başlayın diyo ya ben 3 gün unuttum dün gece 1 tane aldım ek korunma gerekli diyosunuz demi 2 aydır kullanıyorum bu hapı alısamadım bi türlü

unuttugun haplar olursa ertesı gun aynı saatte unuttuklarınla bırlıkte o gun kı hapını da ıc hıc bırsey olmuyo bn hep oyle yapıyorum

bu çok yalnış ve zararlı bir method, vucüdunuza fazladan hormon yüklemesi yapıyorsunuz ve aslında hem organlarınızı yoruyor hem de hapın koruyuculuğunu azaltıyorsunuz. unutulan hap akla geldiği an içilmelidir. sonraki günlerde de yine saatin uygun bir şekilde alınmalıdır.

Bu şekilde olmaz hiç güvenli değil...
Aynı saati beklemeden hatırladığınız anda almalısınız...

canım ben de yazz 24+4 kullanıyorum 7.günkü ve 8. günkü hapı unuttum bu sabah 9. gün yani 2 tablet unuttum şimdi nasıl içmeliyim doktoruma ulaşamadım bilginiz varsa lütfen acele cevap bekliyorum şimdi ikisini birden mi içmeliyim ve korunmam gerekirmi?

sanırım ayrıca da korunman gerekicek ama iki hap unutlursa nasıl alınır bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…