Aile Planlaması Doğum Kontrol Hapını Regl in 3. Günü Aldım Ne Zaman Korur?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

palider

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2012
6
0
Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim, yanlış yere açtıysam konuyu şimdiden kusura bakmayın.

Sorum şu ki; ilk defa doğum kontrol hapı kullanıyorum. Daha önce hep kondom ile korunduk. Doktora gitmedim; genel olarak hepsi aynı dedikleri için en ünlü olan yasmin markasını aldım. Adetimin 3. günü aldım ilk hapı, yani dün (25 temmuz). Adetim genelde 6 gün falan sürüyor. Eşimle ayın 3 ünde korunmasız ilişkiye girsem hamile kalır mıyım? Yani ilk haptan 9 gün sonra? Korumaya çoktan başlamış olur mu? Bir de yan etkiler ne zamandan itibaren görülmeye başlıyor? Bugün işte sadece bir halsizlik hissettim haptan ötürü mü bilmiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

doktorum bana evlenmeden 2 ay önce başlattırdı hormonların düzene girmesi 1 ay sürüyormuş zaten içindeki prospektüsünü okursan ayrıntılı yazıyor. ek korunma yöntemlerinide kullanabilirsiniz 1 ay

ilk kutu koruma sağlamıyor ikinci kutuda başlayabilrsiniz ancak korunmasız ilişkiye zaten prospektüslerinde de yazar bu okuyun içerğin hepsini
hapa devam et bırakma hormonların düzelene kadar bu süreçte prezervatif kullanırsın:KK34:

X