Doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra ne zaman gebe kaldınız?

ben kullanmadım ama bu değişiyor sanırım hemen kalanda var uzun süre kalamayanda ama bana sorarsan ilk bikaç ay vücut kendini hazırlıyor
ben kızımda geri çekilme yöntemiyle korunduğumuz halde korunmayı bıraktıktan 4 ay sonra hamile kalmıştım

canım ben 7-8 ay kullandım geçen ay bıraktım bu ay ilk kez denedik ve dün hamile olduğumu öğrendim

bende 8 ay kullandım bide 6 ay dolduğunda 1 ayda arada vermiştim bir yerde okumuştum ara veriliyor diye her neyse şimdi 8 ay oldu bırakalı bu mart ayı olmadı şimdi nisan ayını bekliyorum rabbim nasip ederse tabikiii senin adına sevindim inşaallaahh bende sen
in gibi olurum 2 ayın da :KK70:

bende 8 ay kullandım bide 6 ay dolduğunda 1 ayda arada vermiştim bir yerde okumuştum ara veriliyor diye her neyse şimdi 8 ay oldu bırakalı bu mart ayı olmadı şimdi nisan ayını bekliyorum rabbim nasip ederse tabikiii senin adına sevindim inşaallaahh bende sen
in gibi olurum 2 ayın da :KK70:

inşallah canım bol bol dua et o çok önemli

bende hapi bi sene kullandim ve alti ay oncede biraktim hamile kalmayi bekliyorum ve benim adetim hala duzene girmedi....:KK43:((

bende hapi bi sene kullandim ve alti ay oncede biraktim hamile kalmayi bekliyorum ve benim adetim hala duzene girmedi....:KK43:((

hangi ilacı kullandın ben yasmin kullandım ve beni berbat etti çok pişmanım kullandığım için bütün dengem bozuldu kilo yaptı vücudum ödem tuttu sankiii allah yardımcımız olsun

şimdi ben etkilerinden kurtulmak için akşamları bir avuç fındık bir avuç badem ve siyah üzüm (çekirdekli) komposto yapıyorum ve günde 2 tane kuru incir ve tabiki bir yandanda kocamada yediriyorum :)
haftaya da et olarak yanında cevizde yemeye başlıyacağım

inşallah canım bol bol dua et o çok önemli

valla namazlarımda sürekli dua ediyorum hayırlı bir evlat için rabimmm ol dedikten sonraaa ben tedbirimi alıyorum takdiri allahtann artık inşaallaahhh bir nefeste alırız kucağımıza yavrularımızı (amin) amin diyen herkezin duasına icabet et allahım

selam cnm bende bırakalı 9 ay oldu hala hamiş kalamıyorum :KK50:

yumurtlama günlerini takip et internette hesaplama var ona göre çalışmalara başla bende haftaya başlayacam bakalımmm bu ay ben yumurtlamadım sanırım çünkü doğum kontrol hapını bırakalı 2 ayım araştırdım bu ayda önümüzdeki ay çatlamaya başlayacak bu arada kuru incir fındık badem ve siyah üzüm çekirdekli komposto içiyorum yumurtlamada 1 den fazla çatlama oluyormuş daha kolay hamile kalabilmek için sormak istediğiniz birşey varsa sorun artık proff oldummm :) bu sayede

kızımda sonra 6 sene doğum kontrol hapı kullandımm (yasmin) ikinciye karar verdik hapı bıraktıktan 6 ay sonra hamile kaldımm umarım sizde tez zamanda bebişinize kavuşursunuzz

BEN anne OLMASAYDIM EĞER;
Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim.
Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım.
anne OLMASAYDIM EĞER;
O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim.
Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da uysun diye çikolatalı pudingle karıştırmak gibi yaratıcılığın sınırlarını zorlayan tarifler keşfedemeyecektim hiç.
Su almak için elimde kumanda ile buzdolabını açtığımda kumandayı buzdolabına koyacak kadar ya da evden çıkarken telsiz telefonu çantama atacak kadar kendimden geçmeyecektim.
Birinin canı yandığında ötekinin bu acıyı hissedebilmesinin sadece ikiz kardeşlerde olduğunu sanacaktım.
anne OLMASAYDIM EĞER;
Sabahın köründe gözü kapalı mutfağa kadar gidip, süt ısıtıp yine gözü kapalı dönme yeteneğini kazanamayacaktım.
Üzümün çekirdeklerini tek tek çıkarmak için insanüstü bir uğraşa asla girmeyecektim.
Bir insanın gaz çıkarması beni bu kadar mutlu edemeyecekti.
anne OLMASAYDIM EĞER;
Büyüdüğünde arkadaşlarınla birlikte partilerde Süper anne olarak eğlenmeyi hayal edemeyecektim.
Babanla belki daha az kavga edecek ama sevginin evlat denilen başka bir boyutuna giremeyecektik.
Sevginin böylesine karşılıksız olanını hiç tadamayacaktım.
Telaşsız sevişmenin hayalini kuramayacaktım.
anne OLMASAYDIM EĞER;
Annemi bu kadar çok sevdiğimi anlamayacaktım.
Annesinden zorla ayırdılar diye "Uçan Fil Dumbo!" çizgi filminde böğürerek ağlamayacaktım.
Geceleri kesintisiz uyuyacak, hafta sonunda sabahları istediğim saatte kalkacaktım ama uyandığımda yanağıma konmuş minik ellerin sıcaklığı ısıtmayacaktı yüreğimi.
anne OLMASAYDIM EĞER;
Çantamda sürekli bisküvi, ıslak mendil, bir adet oyuncak, düşer bir yerin kanar diye ayıcıklı yara bandı taşımayacaktım.
Acıyı geçiren öpücüğün gücüne inanmayacaktım.
38,5 derece ateş beni de yakıp kavurmayacaktı.
anne OLMASAYDIM EĞER;
Yağmur sonrası çamurlu sularda zıplamanın keyfine varamayacak, sen bir lokma daha fazla yiyesin diye kalabalığın ortasında kafamda peçete dansı yapmayacaktım.
SEN OLMASAYDIN EĞER; yaşamın karmaşıklığını unutup tekrar basit yaşamayı öğrenemeyecektim.
SEN OLMASAYDIN EĞER; ben asla "anne" olmayacaktım.Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğarmış... Bu lafın doğruluğuna inanmayacaktım!

kızımda sonra 6 sene doğum kontrol hapı kullandımm (yasmin) ikinciye karar verdik hapı bıraktıktan 6 ay sonra hamile kaldımm umarım sizde tez zamanda bebişinize kavuşursunuzz

çok teşekkür ederim tecrübelerine sağlıkk :) inşaallaahhh benim için dua edin ve isteyen herkez için

X