doğum kontrol hapını bıraktıktan ne kadar sonra hamile kaldınız??

duruhilal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2011
32
0
ben yasmin kullandım ama artık bıraktım bırakalı da biraz oldu ne kadar sonra hamile kalabilirim ne olur cevap bekliyorum iki aydır hayal kırıklığı yaşıyorum

Arkadaşlar lütfen cevap verin... Kendimi çok suçlu hissetmeye başladım..bu kadar çok istediğimin yeni farkına vardım.. Anne olmak istiyorum

canım bende yaklaşık 1 sene yasmin kullandım biraz vücudum dinlensin diye ara verdim yaklaşık 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim.tabi yapı meselesi bazı arkadaşlarım 6 ay sonra bazıları 1 sene sonra hamile kaldı.sen sıkıntı yapma yeter ki rahat ol :KK61:

arkadaşlarımda öyle diyo stres yaptıkça süreci uzatırsın diyorlar ama eşim öyle çok istiyo ki yeğenine bile öyle imrenerek bakıyo ki bende ister istemez stres yapıp üzülüyorum

ewet arkadasında söylediği gibi bünye meselesi bende yılbasında bıraktım bir ay kadar kkorundum şimdi kısmet olursa çalışmalara başlamayı düşünüyorum tabi doktor kontrolünede gitmek lazım ben bıraktıgım zaman gidip baktırdım rahmime falan kist falan olmusmu die doktoa bana hiçbi engel olmadıgını söyledi bakalım bize kader ne zaman gülecek :)) sende sıkma canını doktorlar 1 yıla kadar deneyin diyor olmazsada birsürü tedavi yöntemleri war

çok teşekkür ederim arkadaşlar yardımcı olduğunuz için bende bi doktora gitsem iyi olacak ama arkadaşlar adetin 2. gününde gideceksin falan diyolar öyle mi yapmam gerekiyo bu konularda pek bilgi sahibi değilim de

çok teşekkür ederim arkadaşlar yardımcı olduğunuz için bende bi doktora gitsem iyi olacak ama arkadaşlar adetin 2. gününde gideceksin falan diyolar öyle mi yapmam gerekiyo bu konularda pek bilgi sahibi değilim de

adetin 3. günü hormon testi için gidiliyor canım doktora görünmende fayda war bizden daha iyi bilir hangi tahlilleri uygulayacagını benim bildigim kadarıyla hormon testi uzun süredir çocugu olmayan için yapılıyor 2 aylık deneme için yapmayabilirde çünkü bir yıl olmazsa öyle yapılıyor ama yinede git bi görün içinn rahat etsin...

Doğum kontrol haplarını bıraktıktan ne kadar sonra hamile kalınabilir?
Normalde hemen kalınabilir. Çok büyük sakıncası da yoktur. Ancak olası tehlikeli durumlardan kaçınmak için 3 ay sonra kalmasının doğru olacağı kabul ediliyor. Çünkü doğum kontrol hapları uzun yıllar yumurtlamayı durdurur ve böyle olunca da hap bırakıldıktan hemen sonraki ilk yumurtalar ile oluşan bazı gebeliklerde bebekte doğum anomalisi görülebilir. Bu yüzden hamilelik için hapı kesmenin ardından üç kez adet görmeyi beklemeleri öneriliyor

canım benim tavsiyem eğer çok uzun süre hap kullandıysan yumurtalıklarının biraz kendine gelmesi için burdada yazdığı gibi hemen hamile kalmayı düşünme derim.ben 2 ay önce spirali çıkarttırdım onun hiç riski olmamasına ragmen doktorum adet düzenin oturana kadar bebiş düşünme istersen dedi ve ilk ay bir gün adet oldum ikinci ay ise 3 gün adet oldum düzenli olacağını düşünüyorum diğer ay daha düzenli olucakmış yani senin kullandığın haplar yumurtaları bastırıyor kafan daha rahat olur hemen kalma bence.hayırlısıyla hamile kalırsın inşallah merak etme olur mu ..

aslında hapı çok uzun süre kullandığım söylenemez 6-7 ay kadar kullandım bırakalı da biraz oldu ama hemen çocuk denemeye başlamadık birkaç ay dikkat ettik yani bırakır bırakmaz çocuk denemeye başlamadık zaten

aslında hapı çok uzun süre kullandığım söylenemez 6-7 ay kadar kullandım bırakalı da biraz oldu ama hemen çocuk denemeye başlamadık birkaç ay dikkat ettik yani bırakır bırakmaz çocuk denemeye başlamadık zaten
o zaman çok güzel canım :emir_bebek: inşallah yakında güzel haberlerini duyarız.stres yapma olur mu çünkü stres hamile kalmak isteyen bayanların hormonlarında bazı değişiklikler yapyormuş arkadaşım 4 ay sonra hamile kalmıştı sürekli stres yapyordu ne zaman bıraktı o zaman hamile kaldı.sürekli sitelerde bebeklerle vs şeylerle uğraşınca haliyle kafasında hep hamilelik vardı .

kızlar bende hapı 6 ay kullandım ve herhangibir rahatsızlık olmasın diye doktora gittim özelliklede sordum hemen hamile kalmamda sakınca varmı oda hayır dedi bünyeden bünyeye değişir dedi ayrıca internetten üzerindende 2 kadın dogumcuya sordum sorun olmaz diyorlar garantiye almak isteniyorsa en az 2 adet geçirmek daha mantıklı gibi....

işte stres yaptığım için psikolojik olarak da çok etkileniyorum adet dönemim yaklaşırken midem bulanmaya falan başlıyo yemek kokuları burnuma kötü geliyo yani çok odaklandığım için psikolojik olarak da kendimi öyle hissettiriyorum yok artık takmıcam daha 1,5 yıl bile olmadı olur gider yaa oyyyy demi ama

stres yapmamak gerekiyormuş burda birçok arkadasımızın kafaya takmayı bıraktıkları zaman hamile kaldıklarını okudum insanın elinde değil illaki aklına geliyor biraz rahat davranmalısın eşinle yaşadıgın ilişkiyi bebeğe odaklı olarak düşünme aşkınız için sevginiz için düşün inş hayırlısıyla olur

Son düzenleme:
canım bende yaklaşık 1 sene yasmin kullandım biraz vücudum dinlensin diye ara verdim yaklaşık 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim.tabi yapı meselesi bazı arkadaşlarım 6 ay sonra bazıları 1 sene sonra hamile kaldı.sen sıkıntı yapma yeter ki rahat ol :KK61:

ben de yasmin kullanmayı yeni bıraktım ve bebek istiyorum... okuduğum kadarıyla ilacı bıraktıkları ilk ay hamile kalanlar genelde düşük yapmışlar. siz bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alabildiniz mi? hem meraktan hem de umutlanmak için soruyorum...

ben yasmini bu ay bıraktım... en son şubat ayında kullandım ve 29şubatta regl oldum... sonrasında tam da yumurtlama dönemimde eşimle korunmasız birlikte olduk... bu beraberliğin ardından bikaç gün sonra sağ yumurtalığımda önce batma sonra ağrı hissettim... özellikle oturup kalkarken ve merdiven çıkarken... hatta 1hafta önce apandistimin patlayacağını sandım yani o kadar şiddetliydi ağrım... şimdi daha iyiyim... ama halsizlik, yorgunluk, huzursuzluk, gün içinde sık sık tekrarlanan mide kazınması ve yumurtlama döneminden beri bitmeyen akıntım var... takip ettiğim kadarıyla bunlar hamilelik belirtisine çok benziyo... okuduğum kadarıyla adetinden 1 hafta önce bile gebeliğini öğrenenler var bu forumda... ben heveslenip test yaptım 2 kez ama sonuç negatif çıktı... adetime 3-5gün var daha... testin yanılma payı var mıdır sizce? yani ilk ay hamile kalmış olabilir miyim? ya da tüm bunlar hapı bıraktığım için vücudumda oluşan değişimler mi?

tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:)

arkadaşlarımda öyle diyo stres yaptıkça süreci uzatırsın diyorlar ama eşim öyle çok istiyo ki yeğenine bile öyle imrenerek bakıyo ki bende ister istemez stres yapıp üzülüyorum

canım benim zamana bırak bende bıraktıktan 5 ay sonra hamile kaldım hatta ilk bıraktığım ay adetim gecikti test yaptım malasef sonuç hüsran acele etme olur elbetteki.

işte stres yaptığım için psikolojik olarak da çok etkileniyorum adet dönemim yaklaşırken midem bulanmaya falan başlıyo yemek kokuları burnuma kötü geliyo yani çok odaklandığım için psikolojik olarak da kendimi öyle hissettiriyorum yok artık takmıcam daha 1,5 yıl bile olmadı olur gider yaa oyyyy demi ama

sen kendini çok baskıya almışsın olsun diye istersen,rahat ol başka şeylere odaklan hamile kalmak istiyorsan bunu yap sürekli düşünüpde problem yaparsan daha zor olur zamana bırak canım ya olacaktır elbette

ben yasmin kullandım ama artık bıraktım bırakalı da biraz oldu ne kadar sonra hamile kalabilirim ne olur cevap bekliyorum iki aydır hayal kırıklığı yaşıyorum

iki ay daha çok erken boş yere stres yapma.bir sene olmazsa sorun var demektir.benim tam iki sene oldu hapı bırakalı.hala sürüyor tedavim.

ben 2 yıl yazz hap kullandım,2 ay adet oldum ve ben de hayal kırıklığı yaşadım,doktora gittim,herşey normal sanki hiç hap kullanammış gibi yumurtaların dedi,bakalım bu 3. ayım ve çok istiyorum,inşallah hepimiz için hayırlısı olur

X