Aile Planlaması doğum kontrol hapını bırakınca nezaman hamile kaldınız ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

yesim84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2011
1.537
5
herkeze merhaba.4 yıl doğum kontrol hapı yasmin.i kullandım 6 ay önce bıraktım ama hala hamile kalamadım.bırakırken doktora göründüm.sizce tekrar doktora gitmelimiyim yoksa normal mi ?

benim bildiğim yasmin piyasadaki yan etkisi en az doğum kontrol haplarından biri, hatta bende 1 yıl kullandım. senin durumunda bir arkadaşım vardı 30 yaşında evlendi ve oda senin gibi 4 yıl kullandı. bıraktıktan 1 sene sonra bir oğlu oldu. oda o bir sene içinde çok tedirgin oldu eşiyle dr gittiler ama ikisinde de sorun çıkmadı. sende canını sıkma bir dr a görün gereken hormon testlerini yaptır, hem hamile kalmadan 3 ay önce dr gitmek en doğrusu diyorlar... şimdiden herşeyim gönlünce olmasını dilerim...

benim bildiğim yasmin piyasadaki yan etkisi en az doğum kontrol haplarından biri, hatta bende 1 yıl kullandım. senin durumunda bir arkadaşım vardı 30 yaşında evlendi ve oda senin gibi 4 yıl kullandı. bıraktıktan 1 sene sonra bir oğlu oldu. oda o bir sene içinde çok tedirgin oldu eşiyle dr gittiler ama ikisinde de sorun çıkmadı. sende canını sıkma bir dr a görün gereken hormon testlerini yaptır, hem hamile kalmadan 3 ay önce dr gitmek en doğrusu diyorlar... şimdiden herşeyim gönlünce olmasını dilerim...

amin cnm inşallah.ya ben hapı bırakmadan dr.a gitmiştim ve gerekli tüm testleri yaptırdım.hatta folik asit bile içiyorum ama ne bilim tedirgin oldum çok.

X