Aile Planlaması Doğum Kontrol Hapını Bir Ay Kullanmak (Korunmayla Ilgili Soru)

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Lisacraw

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
7
0
26
Arkadașlar merhaba. Geçen ay dogum kontrol hapi kullanmaya basladim iliski sirasinda korunmak icin, tarihler biraz uyușmadığı için tatil haftamız tam doğum kontrol hapının 7 günlük arasına denk geldi.
Hapi kullanirken her gun maksimum 1 saat arayla aldim, o da iki gun falan oldu zaten. Iliski sırasında ne olur ne olmaz geri çekme de kullandık, herhangi bir șekilde spermle temasım olmadı.
En son perșembe günü ilișkiye girdik, normalde pazar günü 2. kutuya bașlamam gerekiyor ama bugun kanamam oldu çok hafif. Adet olduğumu düşünüyorum, ağrım var çünkü. Zaten erkek arkadașım yurt dışına gittiği için korunmama gerek yok, haplar beni çok sinirli yaptığı için de kullanmak istemiyorum gerekli olmadığı sürece.
Yarın hapa bașlamasam bir sorun olur mu? Implantasyon kanaması olabilir mi bu? Ya da hapı yarından itibaren bir hafta kullanıp bıraksam daha güvenli olabilir mi?
Soracağınız ekstra bir șey varsa yazabilirsiniz, mümkün olduğu kadar açık yazdım.

Normal regl tarihi ne zaman? Hapa devam etmen gerekmiyorsa birak tabi ki. Gebelik süphen icin de test yap regle bir kac gun kala silik de olsa varsa cikar.

Normal regl tarihi ne zaman? Hapa devam etmen gerekmiyorsa birak tabi ki. Gebelik süphen icin de test yap regle bir kac gun kala silik de olsa varsa cikar.
Hanımefendi benim regl dongum cok duzensiz, iki ay hic regl olmadığım oluyor. 7 gunluk aranın 6. gununde kanamam basladi diyeyim size. Aslinda cok agir geciririm regl donemini ama bu haplardan sonra cok az kanama olmasi normalmis sanirim.

Miktar olarak değil ama ben 1 hafta regl oluyoken 5 güne düşmüştüm. Regl döngünüz için muayene oldunuz mu? Bu hap yan etki yaptıysa bile başka bir hapa devam etmenizi isteyebilir doktor. 🤷🏻‍♀️

Miktar olarak değil ama ben 1 hafta regl oluyoken 5 güne düşmüştüm. Regl döngünüz için muayene oldunuz mu? Bu hap yan etki yaptıysa bile başka bir hapa devam etmenizi isteyebilir doktor. 🤷🏻‍♀️
Hipotiroidi ve stres yuzunden regl dongum duzensiz. En son 6 ay once kullanmistim dogum kontrol hapini, o zaman birakmamin 4. gunu regl olmustum. O zaman da azdı kanamam ama bu kadar degil.

X