Aile Planlaması Doğum kontrol hapına tersten başlamışım!!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

elbebekgulbebek

Kızıma kardeş geliyor:)
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
731
99
Kızlar çok salağım yaa heralde benim gibisi pek yoktur aranızda
Bu ay d.k.hapına başladım salı günü reglin ilk günüydü salı gecesi ilk hapı içtim ama hiç arkasına bakmak aklıma gelmedi dün gece 2.yi içcem bi baktım ok işaretleri var sonuncuyu içmişim:S Akşamda ilk olanı içtim çorba oldu yani bi sondan bi baştan:) Napsam şimdi bu ay hiç içmeyip öbür regli mi beklesem içerikleri aynı değilmi bu meretin? Bu arada sağlık ocağından aldım hapı öyle beyazla başlayıp maviyle bitiyo falan değil yani hepsi aynı. Acaba yasmin falanmı alsaydım onuda bilemedim zaten yan etkisi çok mudur? Bide arkadaşa 3.gün başla demişler bana 1.gün başla dediler kafam karıştı. Ya bide hapın üzerinde baştaki hapta çarşamba yazması ne alaka her gün 1 tane olduğunu belirtmek içindir demi çarşamba içilcek diye bişe yok yani hey allahım iyice saf oldum:S
Ne dersiniz şimdi napcam ben bilemedim:)

güldürdün beni
hayır hap aynı hap hangi gün başladığın başından mı sonundan mı baştan üçüncüden mi başladığın fark etmez önemli olan hergün düzenli içmek:)
hergün alınsın karıştırılmasın diye öyle yazılır arkasına bi fark olduğundan değil.bir de reglin ilk günü başlanır doğru yapmışsın.bırakayım da bir ay sonra başlıyım deme bir kutu hap boşa gider yok yere.hem reglin ilk günü çarşambaya gelene dek beklicek misin:)
son olarak,yasmin piyasadaki en hafif ve yan etkisiz,içeriği en az doğum kontrol hapı diye biliyorum o yüzden genelde onu önerir doktorlar.ama doktor hangisini önerdiyse sana onu al ve bir ay başka bir ilaç öbür ay yasmin alayım deme olmaz öyle.

21'li haplardansa sorun olmaz...
28'li hapsa sondakiler etkisiz hap oluyor...
Başladıysan yarım bırakma, kutuyu yaıda bırakmak çok zararlı...

Sağlık ocağının verdiği 21 li haplardan yasmin daha iyi diye duydum bende ama her ay 15 tl vermektense bedava sağlık ocağından alayım dedim daha önce hiç korunmamıştık ne bilim içim rahatladı bari:)
Ben haziran annesiyim ama sütüm çok azdı çoğalamadı gitti zor emzirdim 3 aylık oluncada tamamen bıraktı ne yapsam almıyo hemende regl olmaya başladım hap içeyim bari dedim emzirenler hap içemiyo.

Sağlık ocağının verdiği 21 li haplardan yasmin daha iyi diye duydum bende ama her ay 15 tl vermektense bedava sağlık ocağından alayım dedim daha önce hiç korunmamıştık ne bilim içim rahatladı bari:)
Ben haziran annesiyim ama sütüm çok azdı çoğalamadı gitti zor emzirdim 3 aylık oluncada tamamen bıraktı ne yapsam almıyo hemende regl olmaya başladım hap içeyim bari dedim emzirenler hap içemiyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…