Aile Planlaması Doğum kontrol hapına başlama günü

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ekes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
118
0
Arkadaşlar doğum kontrol hapına adetin 5. günü başlanır mı?

Adetin kaçıncı günü olduğunun bi önemi yok.
Diğer hapı bıraktığından itibaren 8. gün başlıyacaksın.
5. günde de başlayabilirsin yani canım.

İlk defa başlayacağım canım.Bunun için sordum.Yani bugün 5. günüm.Başlayabilirim değil mi?

bu ayın 5.gününde regl oldum haliyle geçti baya üstünden...illa adet dönemndemi başlamak gerekiyor ilaca.ben bugün başlasam olmaz yani öylemi?:44:

Canım çok teşekkür ederim.O zaman önümüzdeki ay başlayayım.

Peki korumaya ne zaman başlıyor? yani ilk gün aldım diyelim hemen başlıyormu?

Rica ederim canım, benim kullandığım ilaçta ilk kutuda başlıyordu ama diğerlerini bilemiyorum, prospektüsünde yazar mutlaka

eğer yeni başlıyorsan adetin ilk günü başlamalısın korumaya gelince hemen korumaz ilk kutu bitene kadar doktorlar ek yöntem önerirler.

bi de çeşitli antibiyotiklerin kullanımın da dkh larının etkisini azaltır o zaman da ek yöntem gereklidir. Ayrıca ishal gibi vücudun su dengesi bozulduğu zamanlarda da dikkatli olman lazım

ilk defa kullanırken doktorum 5. günden başlatmıştı.ilaç bitene kadar her gün 1 adet yutacaksınız,1 kutu ilaç bittikten sonra, bittiginin 8. günü adetli olun olmayın farketmez tekrar yeni bir kutuya başlayın

reglin ilk gününde başlanmasının sebebi koruyuculuğun aktifleşmis olmasıdır.
regl olmadığın zamanda başlanabilir diyor dr.lar ama ilk 1 hafta
farklı bi korunma yöntemi kullanılmalıdır diyorlar En Büyük KK

Ben meraktan internette okumuştum.Adetin 1. ya da 5. günü diye yazıyordu.

benim doktorum 5. günü başlamamı söylemişti. reglin 1. günü hap almak döngüyü bozmuş olmuyor mu

Arkadaşlar bende ilk kullanicam regl günüm suan eczane kapali daha yeni oldum yarın sabah alip kullansam olur mu?

X