Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

SEL_MAA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2013
148
29
yaş 30 bir yıllık evlilik hiç doğum kontrol hapı kullanılmadı
1 yıl sonra çocuk düşünülüyor
doğum kontrol hapı kullanılmasını önerirmisiniz yoksa yaştan dolayı hiç başlanmamasımı gerekir

Hic baslamayin en iyisi. Dogum kontrol hapini biraktiktan sonra 1 yil cocuk olmayabiliyor. Bunu da düşünün. Baska sekilde korunmayi tercih edin bence.

doğal korunma yöntemi riskli ama daha sağlıklı benim görüşüm .bu sürede böyle korunabilrisniz.

3,5 yillik evliyim 20 aylik oglum var.hic kullanmadim.esim korundu hep kullanmami istemedi kendisi o tur seyleri.diger korunma yollari var tabi bayanlar icin.illede ben korunacam diyosan baska turlu korun istersen.d.kontrol haplari insanin vucudunu ters etkiliyo bence yani ilerisi icin bi sekilde problem yasayabilirsin diye dusunuyorum allah korusun

Ben de hiç hap kullanmadım. Bir yılı geçti bir kaç ay sonra çocuk düşünüyoruz. Ekstradan hormon almak, hem de bir yıldan sonra çocuk istediğim için kullanmadım.
Bir yıl hapsız idare ettiysen bir yıl daha devam edebilirsin. Bence kullanma.

yaş 30 bir yıllık evlilik hiç doğum kontrol hapı kullanılmadı
1 yıl sonra çocuk düşünülüyor
doğum kontrol hapı kullanılmasını önerirmisiniz yoksa yaştan dolayı hiç başlanmamasımı gerekir
yasi bilmem de kullanmasan ve esin tedbir alsa daha iyi olur, hem saglik acisindan hem de senin iyilgin icin

Ben yaklaşık 4 yıllık evliyim ve hep korundum çocuk istemediğimden , doğal yöntemle korundum genelde ve sorun olmadı..Sadece 1-2 kere korunmadım ve hemen hamile kaldım yani doğal yöntemle korunabilirsin

Ben bir yıl boyunca kullandım ve çok pişmanım kilo aldım, dengem altüst oldu akıllılık ettiğimi düşünmüştüm ama hiç doğru bir karar olmadığını şimdi daha iyi anlıyorum, tavsiye etmem......

yaklaşık 3 senedir kullanıyorum
yan etkisini görmedim gerçi bünye meselesi bu
ama 1 yıl kısa bir süre bu süre için hapa başladıgına degmez

canm ben uzun süre kullandım hiç bir yan etkisini görmedim yasmin kullandım yaklaşık 2 yıl devem ettim 1 ay ara verdim o zamanda hamile kaldım ki daha önce tedaviyle hamile kalmıştım bence bi zararı yok ama sen genede doktora git danış doğru olanı söyler sana

Ben bir yıl boyunca kullandım ve çok pişmanım kilo aldım, dengem altüst oldu akıllılık ettiğimi düşünmüştüm ama hiç doğru bir karar olmadığını şimdi daha iyi anlıyorum, tavsiye etmem......
canm kişiden kişiye değişiyo zannedersem benim 5 kilo fazlam kalmıştı doğumdan sonra kontrol hapı kullanmaya başlayınca 2 ayda verdim almadım birdaha

No no no bir yil daha idare edersin. Hapı biraktiktan sonra 3-5 ay gecmesi gerekiyor sanirim. Hic bulasma hormonlarini bozma.

Haplar kısırlık yaparmış, bünyeyi bozarmış vs bu hurafelere ben inanmıyorum.
Doktora da danıştım en güvenli yöntemin bu olduğunu söyledi.
Ben adet düzensizliği için evlenmeden 3 ay önce başlamıştım, 7 aydır kullanıyorum.
Bu süre içerisinde kesin olarak çocuk istenmiyorsa başlanabilir bence.

canm ben uzun süre kullandım hiç bir yan etkisini görmedim yasmin kullandım yaklaşık 2 yıl devem ettim 1 ay ara verdim o zamanda hamile kaldım ki daha önce tedaviyle hamile kalmıştım bence bi zararı yok ama sen genede doktora git danış doğru olanı söyler sana
maşallah sen çok şanslıymışsın canım :)

Hurafeler, hurafeler.
He ya kısırlık yapıyor
Çocuk olmuyor falan bırakınca
Tıp nere biz nereye..

X