Aile Planlaması '' doğum kontrol hapı''

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

tubitak

-Her şey Güzel Olacak-
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
836
341
bayanlar yaklaşık 1 yıLdır doğum kontrol hapı kullanmaktayım yan etkısı olmadı . Fakat bu gün arkadaslarla sohpet ederken benım içime kurt düşürdüler. bıraktıktan çok sonra gebe kalabılıyormussun falan. Arkadasım x diyeyim yaklaşık 6ay kullanmış bıraktıktan 10 ay kadar sonra gebe kalmış. X doktora gittiğinde butun testlerı normal olduğunu söylemiş doktor, tabi direk hapın etkısı falan dıyememıs kendı önerdiği için. Çocuk düşünmüyorum fakat içime kurt düşmedi değil......

Gebe kalmak kişinin anatomisi ile ilgili
DK hapı ile hiç ilgisi yok
Ayrıca bu haplar sürekli kullanımda rahim ağzı kanserine karşı koruyucudur

Ee bunun nesine canin sıkıldı ki:)
Aynen oyle vucut hapa alistigi icin biraktiginda belli bi'sure gecmesi lazim ki hormonlar vs eskiye donsun yaklasik 6 ay 1 sene gibi bi'sure biciliyo. Bu kisiden kisiye degisir arkadasim biraktiktan 6ay sonra hamile kaldi, annem de kullanirken hamile kalmayi basarmisti cok takilma yani

uzun süreli kullanımlarda söz konusu diye biliyorum sağlıkçı kuzenim iki sene kullanma gafletini gösterdi 3 yıldır da çocuğu olmuyor testlerde sorun yok beş yıllık evli..fakat sıkıntısından ziyade faydasını görenlerde mevcut sanırım vücudunuzun florasına göre değişiyor işlevi...kimisinde iyi kimisinde sıkıntılı...gerekli testleri yaptırıp kullanmak lazım sanırım..ben cesaret edemiyorum şahsen bi kutu yasmin aldım evde duruyor..

ben buna ınanmıyorum çunku bekarken bende kıst cıktı.gecmesı ıçın malum doğum kontrol hapı verıyolar bırde sureklı duzensız adet gordum ergenlıkten berı.onada dogum kontrol hapı verdıler bırkaç sene kullanmışımdır sonra evlendım 5-6 ay kadar daha kullandım.bıraktım nasıl olsa bebiş hemen olmaz yıllardır ılaç kullanıyorum kıstımde var dedım hop ıkıncı ayda kızım geldı.acelesı varmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…