Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

amanede

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
794
4
hanımlar merhaba
doğum kontrol hapı kullanarak korunuyorum
2 hafta önce 21, hapım bitti bkaç gün içinde adet oldum 1 hafta sürdü temizlendim.aradan 1 hafta gecti ve ben o bir hafta boyunca telas sıkıntı stres unutkanlık vs sebebiyle d.kontrol hapına adetim bitmiş olmasına ragmen devam etmedim.yaklasık bi iki hafta doğum kontrol hapını kullanmadığım için tekrar adet oldum ve benim 3 gün sonra düğünüm var.adetliyken d.kntrol hapını kullanmaya devam etsem düğüne kadar adetim kesilirmi bilgilendirrsenz sevinirim
iyi akşamlar

hanımlar merhaba
doğum kontrol hapı kullanarak korunuyorum
2 hafta önce 21, hapım bitti bkaç gün içinde adet oldum 1 hafta sürdü temizlendim.aradan 1 hafta gecti ve ben o bir hafta boyunca telas sıkıntı stres unutkanlık vs sebebiyle d.kontrol hapına adetim bitmiş olmasına ragmen devam etmedim.yaklasık bi iki hafta doğum kontrol hapını kullanmadığım için tekrar adet oldum ve benim 3 gün sonra düğünüm var.adetliyken d.kntrol hapını kullanmaya devam etsem düğüne kadar adetim kesilirmi bilgilendirrsenz sevinirim
iyi akşamlar

kesılır dıye dusunuyorum ama bır doktora sorsan daha ıyı cevaplar

ters tepkıde yapabılır mı acaba:44:

amanede senın düğüne 3 gün mü kaldı
Sorunsuz bı şekılde düğüne yaklaştın, regl olsan ne yazar boşver

amanede senın düğüne 3 gün mü kaldı
Sorunsuz bı şekılde düğüne yaklaştın, regl olsan ne yazar boşver

teşekkür ederim evet düğün geldi ve çok şükrki hiçbi sorunumuz yok
yalnız konu bu değil lütfen konum dağılmasın sana göre ne yazar ama benm için önmliki burda konu açmışım fikir istiyorum cnm tekrar tesekkrler

Geçen bir konuda adın geçti,artık evlenmiştir diye düşünmüştüm.
Demek 3 gün kaldı,hadi hayırlısı...

Regle etkisini bilmiyorum ama düzensiz kullandığın için hapın koruyucu etkisi olmaz diye biliyorum.
Doktora gidersen,bunu özellikle sormanı tavsiye ederim.

Geçen bir konuda adın geçti,artık evlenmiştir diye düşünmüştüm.
Demek 3 gün kaldı,hadi hayırlısı...

Regle etkisini bilmiyorum ama düzensiz kullandığın için hapın koruyucu etkisi olmaz diye biliyorum.
Doktora gidersen,bunu özellikle sormanı tavsiye ederim.

doktora gtme gbi bi şansım yok burdan bilen biri çıkmalı ve beni aydınlatmalı bu regl durmalı ama nasıl?
teşekkür ederim cevapladığın için.

adet düzeniniz nasıl bilmiyorum ama normalde 3 güne kadar bayağı hafifler..bence hapı şuan kullanmayın,ters etki yaratması muhtemel..genelde duyduğum kadarıyla başlamış adeti bitirmiyor,azaltıp,gününü uzatıyorr..şimdiden hayırlı,uğurlu olsun..inşallah bir yastıkta kocar,mutlu,huzurlu yuvaya sahip olursunuz..

Anlamıyorum ya bu nasıl bir adalet kadınlar yıllarca hap alıyor, spiral vs taktırıyor erkeklerse afedersiniz condomla daha az zevkli diye istemiyor. O zaman onlar hap alsın. Hep kadınlara olan oluyor. Yok öyle yağma En Büyük KK

Hic bi fikrim yok =D
Bunu neden yazip yorum yapma sebebi gordum hic bilmiyorum =D

ama benim normalde zaten 3-4 gunde hemen hemen biter :KK37:

canım kesilir diye güvenme o yüzden de içme bence.ben çok unutkan biriyim.ben de uzun bir süre d.k.hapıyla korundum.böyle bir durumda bazen içince kesilebiliyor bazen de uzadıkça uzuyor belli olmuyor yani.

onu bılemıcemde bende sneı merak etmıstım hayırlı ugurlu olsun dugunun ınsallah sıkıntısız

Birdaha gelip konu açmayacağım dediğinde açarsın demiştik herneyse :))

Demek evleniyorsun ha...Boşver buraya kadar gelmeyi başarabildiysen onu da başarırsın :)

bence senin için reglinin kesilmesi değil, korur mu beni diye bir sorun yaratması gerekmez miydi :KK9: ay ben olsam koruma olayına takılırdım :KK9:

doktora gtme gbi bi şansım yok burdan bilen biri çıkmalı ve beni aydınlatmalı bu regl durmalı ama nasıl?
teşekkür ederim cevapladığın için.

Peki buradan doktor olmayan biri çıktı, seni aydınlattı reglin kesilir dedi ve kesildi. Ama yumurtlama başladığı için hamile kaldın ???

Sen bunun cevabını verebiliyorsan, herkeste senin cevabını verebilir :KK34:

Anlamıyorum ya bu nasıl bir adalet kadınlar yıllarca hap alıyor, spiral vs taktırıyor erkeklerse afedersiniz condomla daha az zevkli diye istemiyor. O zaman onlar hap alsın. Hep kadınlara olan oluyor. Yok öyle yağma En Büyük KK

Haklısınızda aslında tamda öyle değil, korunduğum dönemde bende hap aldım, spiral takdırdım çünkü prezervatifi hiç sevmiyorum. Hele de düzenli bir ilişki varsa hiç olmuyor.

Bana göre prezervatif doğum kontrol yönteminden ziyade değişik partnerlerle yapılan sekste bulaşıcı hastalık riskini azaltmak için bir koruyucu.

Evlilik veya düzenli birliktelikte zor yani.

X