Aile Planlaması doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

amili

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2012
38
0
kızlar merhaba ben de doğum kontrol hapına başlıcam 21 günlük olanlardan benim merak ettiğim konu şu sizlerden bilgi almak istiyorum 21 gün ilacı kullanıyoruz ve 7 gün sonra diğer kutuya başlıyoruz yaaa benim anlayamadığım konu şu bu 7 günün 7 gününde de adet olmayacağız dimi eğer adet 7 günden kısa oluyorsa da şunu merak ediyorum bu 7 günlük ilaç kullanmadığımız zaman da ek bir korunma uygulanıyor mu yoksa hap koruyor mu onun korunması yetiyor mu cevaplayan canlarıma teşekkür ederimm

kızlar merhaba ben de doğum kontrol hapına başlıcam 21 günlük olanlardan benim merak ettiğim konu şu sizlerden bilgi almak istiyorum 21 gün ilacı kullanıyoruz ve 7 gün sonra diğer kutuya başlıyoruz yaaa benim anlayamadığım konu şu bu 7 günün 7 gününde de adet olmayacağız dimi eğer adet 7 günden kısa oluyorsa da şunu merak ediyorum bu 7 günlük ilaç kullanmadığımız zaman da ek bir korunma uygulanıyor mu yoksa hap koruyor mu onun korunması yetiyor mu cevaplayan canlarıma teşekkür ederimm

ben hapi kullandigimda tam tamina 7 gun suruyordu adet. ve adetin 2. gununde baslatmisti doktorum hapa. eger 2. gunden gec baslarsan korunun demisti. ama erken biterse de korunmak gerek diye dusunuorum. ne olur olmaz..

cnm ben 1 yıl yasmin kullandım bu ay bıraktım kullanmaya başladığın ilk ay sadece ek bir korunma yönetmi daha kullan onun dışında 7 gün aralarda korunmana gerek yok 21 gn ilacı kullanıosun bitince 3. yada 4 gn regl oluosun çok uzun sürmüyo 7 gn falan sürmüyo adetn btsn btmesin 7 gn ara dan snra 8. gün yeni kutuya başlıosun yani bgn kutunun bittğini düşünelim haftaya salı 2. sine başlıosun

ilk kutuda ek korunma gerekiyor 2. kutuya başladığında ilk gün korunmaya başlıyor ondan sonra ek korunmaya falan gerek yok öyle dimi teşekkür ederimm

X