Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

H_SUDE_H

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2008
118
5
37
mrb arkadaşlar ben BELARA doğum kontrol hapı kullanmaya başladım aranızda kullanan var mı bide doğum kountrol hapı kullanırken antibiyotik kullanmıycakmışız bilgisi olan var mı ,,,,, drum bana belarayı önerdi yan etkisi en az olan hap dedi l

mrb arkadaşlar ben BELARA doğum kontrol hapı kullanmaya başladım aranızda kullanan var mı bide doğum kountrol hapı kullanırken antibiyotik kullanmıycakmışız bilgisi olan var mı ,,,,, drum bana belarayı önerdi yan etkisi en az olan hap dedi l

belarayı bilmiyorum ama ben yasminle beraber antibiyotik kullandım bir zararı olmadı olacağını da pek zannetmiyorum

Bana dr adet sancılarım için önermişti belerayı. En zarasız olanı bu demişti. 3 kutu kullandım istemeye istemeye herhangi bir yanetki yaşamadım ama adet sancılarımda da bir düzelme olmadı. 3 kutu sonunda bıraktım ben de. Kanamyı azaltmıştı biraz ve o dönem yağ bezsi gibi sivilceler olmuştu biraz. Haptan mıdır onu bilemicem yaz dönemiydi çünkü. İlerde hapla korunmayı düşünürsem belerayı tercih ederim.

soruyla çok alakasız olacak ama bilgim olsun die soruorum.doğum kontrol ilaçlarını doktora danışarakmı kullanmalıyız?yoksa tavsiye üzerine alıp kullanabilirmiyiz?

soruyla çok alakasız olacak ama bilgim olsun die soruorum.doğum kontrol ilaçlarını doktora danışarakmı kullanmalıyız?yoksa tavsiye üzerine alıp kullanabilirmiyiz?

Tabiki dr.a danışarak kullanmak gerekir. Piyasada çok çeşitli hap var ve farklı özellikte hepsi. Vücudunun neye ihtiyacı olduğunu belirleyip ona göre öneride bulunur dr.:KK3:

arkadaşlar cvp verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim:KK71::KK71::KK71:doğum kontrol hapını drun önermeli önce muayene ediyor ondan sonra hap tavsiye ediyr arkadşm

X