Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Adetin bitmeden başlamanı tavsiye ederim...
Bittikten sonra başlarsan adet düzenin bozulabilir ve adetin düğüne denk gelebilir...

yani adetin sonunda başlasam bile düğüne kadar tam olarak korunmuş olurmuyum yoksa ek bişey gerekir mi?

yani adetin sonunda başlasam bile düğüne kadar tam olarak korunmuş olurmuyum yoksa ek bişey gerekir mi?

Düğünden önce ilişki yaşanacaksa ek korunma gerekebilir ilk ay olduğu için...
Ama düğünden sonra ikinci kutuya geçileceği için gerekmez...
Adet bitmeden kullanmalısın son gün ya da ilk gün farketmez...

çok teşekkür ederim derin emin olamadığım şey oydu o zaman ben yarın başlasam son gün olsada bir problem olmuyor ve 2. kutuya başlayıncada ek bişeye gerek kalmıyor böyle yani

çok teşekkür ederim derin emin olamadığım şey oydu o zaman ben yarın başlasam son gün olsada bir problem olmuyor ve 2. kutuya başlayıncada ek bişeye gerek kalmıyor böyle yani

İkinci kutuda gerek yok canım...
Ama ilk kutu sırasında gerek var...

bence doğum kontrol hapını bırak daha doğal yöntemlerle korun takvim yöntemi falan gibi bebiş olursa da ki bu şekilde zor olsun... kısmeti varmış...

bence doğum kontrol hapını bırak daha doğal yöntemlerle korun takvim yöntemi falan gibi bebiş olursa da ki bu şekilde zor olsun... kısmeti varmış...

doğal yöntemlerle korunursan %20 gibi küçük görünen olasılıklara güveniyoruz ama bu oran bir yıla hesaplanınca %90 a varıyor yani 1 yıl boyunca doğal yöntemle korunursan o yıl sonunda ihtimal %90 a çıkıyor. eğer gerçekten bebek istemiyorsan profesyonel doğum kontrol yöntemlerinden vazgeçme. bana kalırsa en güzeli 3 aylık iğne ama unutmam diyorsan doğum kontrol hapı da gayet güzel.

Neden bu şekilde zor olsun hapı bıraktığında istediği zaman hamile kalabilir...
Lütfen yanlış yönlendirmeyelim :kızgın:

X