Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Cemretmer

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
2
0
29
Arkadaşlar doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalan var mi aranizda ben yeni basladim hap. Bitti ama adet olmadim ne zaman idrar yapsam cikar eger varsa

Selam ben uzun yıllar kist nedeniyle doğum kntrol hapı kullandım. Evlendikten sonra ilk yıl kullandım bıraktım. Şimdi 2 aydır yine kullanıyorum bugün 3. Ayın ilk hapını içtim. Yalnız ilk defa birsey geldi başıma. 2. Ayın hapını kullanırken kanama oldu. (Antibiyotik aliyordum ve doktora sormuştum bir problem olur mu diye. Olmaz dediği için başka bir korunma yöntemine gerek duymadan doğum kntrol hapina devam ettim.)kanamam hapin bitmesine yaklaşık 3 4 gün kala başladı. Ve 10 günü geçti hala kanamam var. Bugün tekrar başladım. Once acaba hamilemiyim diye test yaptım negatif çıktı. Kadın doktorumu aradım bir sorun olmayacağını hapin koruma etkisine bir etkisi olmadığını ama antibiyotik yüzünden kanamam olduğunu söyledi. Ben anlam veremiyorum. Hiç böyle birsey yaşamamıştım. Bugün 10 günü geçti hala regl im bitmedi. Hamile de olamam galiba bu kadar kanamaya. Buna benzer şeyler yaşayan var mı????

Selam ben uzun yıllar kist nedeniyle doğum kntrol hapı kullandım. Evlendikten sonra ilk yıl kullandım bıraktım. Şimdi 2 aydır yine kullanıyorum bugün 3. Ayın ilk hapını içtim. Yalnız ilk defa birsey geldi başıma. 2. Ayın hapını kullanırken kanama oldu. (Antibiyotik aliyordum ve doktora sormuştum bir problem olur mu diye. Olmaz dediği için başka bir korunma yöntemine gerek duymadan doğum kntrol hapina devam ettim.)kanamam hapin bitmesine yaklaşık 3 4 gün kala başladı. Ve 10 günü geçti hala kanamam var. Bugün tekrar başladım. Once acaba hamilemiyim diye test yaptım negatif çıktı. Kadın doktorumu aradım bir sorun olmayacağını hapin koruma etkisine bir etkisi olmadığını ama antibiyotik yüzünden kanamam olduğunu söyledi. Ben anlam veremiyorum. Hiç böyle birsey yaşamamıştım. Bugün 10 günü geçti hala regl im bitmedi. Hamile de olamam galiba bu kadar kanamaya. Buna benzer şeyler yaşayan var mı????
Kullanirken kanaman oldu öylemi doktora tekrar gidip sordunmu kanaman neden devam ediyor hap yan etkimi yapti acaba bende kullaniorm aylardir hic pyle bisi yasamadm

Kullanirken kanaman oldu öylemi doktora tekrar gidip sordunmu kanaman neden devam ediyor hap yan etkimi yapti acaba bende kullaniorm aylardir hic pyle bisi yasamadm
Doktoru aradım durumu anlattım normal dedi. Randevu verme gereği bile duymadı.yaklasik 15 16 gün adet gördüm ayaklarım alev alev yanıyordu. Ama şuan normal görünüyor hersey. Bu ayki hapim yeni bitti bir kaç güne tekrar adet olmam gerekiyor. Eğer bu ay da Bi gariplik olursa başka Bi doktora giderim muhtemelen

Doktoru aradım durumu anlattım normal dedi. Randevu verme gereği bile duymadı.yaklasik 15 16 gün adet gördüm ayaklarım alev alev yanıyordu. Ama şuan normal görünüyor hersey. Bu ayki hapim yeni bitti bir kaç güne tekrar adet olmam gerekiyor. Eğer bu ay da Bi gariplik olursa başka Bi doktora giderim muhtemelen
Yani hap kullanirken adet gordn hemde 15 gun ee zaten kan gitti bayaga kan kaybi gibi oldu bu fazla deilmi az az mi geliordu 15 gun acaba hani leke gibiyse tmm diecem.snra onuda gectm bir daha birakinca olcaksin belji dier au hapa basladiginda duzelcektir hala alışma surecide olabilirr doktor normal diyip gectimi cidden insan anlatir hap etkilior der yada dier ay basla bakalim devam ederse gel der bisey der yani acaba baska doktora mi danissan hap akinti leke gibi gunlerce bolee birsey getirebilir ilk kullandiysan hani ilk ayinsa dier ay hapa alirsirsa vucut toparlar ama leke gibi deilde kan cok kayıp varsa baska doktora daniss bence 15 gun deli gibi kan geliorsa olmazz o ya

selam

bende polikistik over vardi. bir de cikolata vardi. baskilamak icin baslamistim uzun yillar kullandim. hala kullaniyorum. ancak ara verip geri basladigimda ya da ilac degistirdigimde baze ngunu gunune tutmuyor. 1 hafta geciktigi bile olur. baslarda guvenemeyip kondom da kullaniyorduk ama artik daha rahatiz. baska korunmaya gerek olmadan iliskiye giriyoruz esimle.

X