Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

LadyNurr

Rabbi heb li mines Salihin ; Amin
Pro Üye
21 Mart 2018
3.715
13.805
doğum kontrol hapına başladım belli nedenlerden dolayı özelliklede adetlerimin aşırı derecede ağrılı olmasından ve ağrı kesicilerle artık bi yere varamıycağımdan .. öncelikle takıldığım bi konu var adetimin ilk günü kullanmaya başladım bugün ikinci günüm ama sanki bildiğimiz kan değil bu gelen yani kırmızı değilde sanki adet sonunda gelen o koyu kahve rengi kan gibi geliyo çok az az geliyo normalde ben ilk 3 gün 7/8 pet değişmem gerekirdi dünden bügüne 2 ci oda çok kirlenmeden değil hijjen açısından bunlar normalmi ? Bide ara kanamalar oluyomuş bu nekadar devam eder kızlar ? Ve o ara kanamalar hergün olmayıp 2 gün olup mesela 2 gün dursa ilişkiye girsem bi problem yaşarmıyım yada o ara kanamalar tamamen bitene kadar girmemelimiyim ilişkiye ? Lütfen bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ?

Kullanımın ilk ayında bu tarz etkiler görülmesi normaldir, bende de az gelmişti. Bende hiç ara kanama olmadı ama şişkinlik, depresyon ve iştahsızlık gibi yan etkiler yaşadım; yan etkiler ikinci kutunun sonlarına doğru bitti. Sanırım bir-iki ay içerisinde vücudun ilaca alışması ile birlikte bu etkiler geçiyor.

Kullanımın ilk ayında bu tarz etkiler görülmesi normaldir, bende de az gelmişti. Bende hiç ara kanama olmadı ama şişkinlik, depresyon ve iştahsızlık gibi yan etkiler yaşadım; yan etkiler ikinci kutunun sonlarına doğru bitti. Sanırım bir-iki ay içerisinde vücudun ilaca alışması ile birlikte bu etkiler geçiyor.
Evet canım sonrada öğrendim normalmiş ya sürekli ara kanama yaşayanlar ya benimgibi duranlar oluyomuş yan etki olarak ilk 5 gün mide bulantısı yaşadım şimdi geçti ama gögüslerim çok az az sızlıyo gibi

X