Aile Planlaması Doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Aslii222

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2017
153
152
Hanımlar merhaba,

Eski konumda da bahsetmiştim doğum kontrol hapına başladım doktor tavsiyesiyle.

Ilacin prospektüsünde özellikle belli yaştakilerin sigarayla birlikte kullanımının risk olduğu, sigara içenlerin mutlaka yakın tıbbi gözetim altında dikkatli kullanması gerektiği yazıyordu.

Benim doktorum böyle bir şeyden bahsetmedi, sigara kullanıp kullanmadığımı sormadı bile. Hastalık geçmişimi, ailemde kalp damar rahatsızlığı olup olmadığını, yaşımı kilomu göz önünde bulundurdu ve "risk grubunda değilsin" diyerek kullanabileceğimi söyledi.

Fakat ben sağlık konusunda çok pimpirikli bir insanım, böyle şeyler içime dert oluyor benim :KK43:
Ben nadir sigara kullanıcısıyım. Haftada 1-2 kere dışarı çıktığımda birkaç tane olmak üzere nadiren sigara içiyorum. Öyle her gün her gün bir paket şeklinde değil. Yaptığım araştırmalara göre yaşı 35in üzerinde olup yoğun sigara tüketenler risk grubuymuş. Ben henüz 20li yaşlardayım. Ailemde genetik kalp damar rahatsızlığı, kalp krizi vs. yok. Sadece büyükannemin obeziteye bağlı olarak gelişen kalp rahatsızlıkları var, ilaç kullanıyor.

Doktorum beni muayene ettikten sonra ilacı yazdı ama ben prospektüsü okuduktan sonra pimpirik yaptım, sizce benim için ilaç kullanımı riskli midir? :KK43: Bu konudaki görüşlerinizi öğrenmek istiyorum. Lütfen konum bir süre taşınmasın, gerçekten dünden beri bunu düşünüyorum :KK43:

Canım benim sen bu kadar sıkıntı yaparsan kendine allah korusun kalp krizi de geçirirsin , hasta da olursun yani .
O kadar takma , çok takıyorsan git doktora sor. Ama ben bir sorun olacağını düşünmüyorum . Ben ilk Defa duyuyorum Doğum kontrol hapı ve sigara ilişkisini. Tamam sigara birçok şeye zararlı ama bilemedim. Ben içmiyorum ama çevremde içip , hap kullanan en az 10 kişi söyleyebilirim .
Yine de sor doktora için rahat olsun :KK66:

Her ilacın olası yan etkisi vardır ,kiminde bu yan etkiler görülür ,kiminde görülmez.Kullanmadan bilemezsiniz .Sigara konusuna gelince zaten çok az iciyormuşsunuz bırakmaniz cok daha kolay

Geçmiş olsun, özür dileyerek sağlık konusunda çok pimpirikliyim dedikten sonra sigara içtiğinizi söylemenizi çok ironik buldum. İçmeyin bağımlı değilseniz, ilacı içmekten çekiniyorsunuz ama binbir çeşit zararlı kimyasalı barındıran sigarayı içmekte sakınca görmüyor musunuz?

Bence o doktordan tekrar randevu alma, hazır hastaneye gidecekken psikiyatri servisine görün.
Seninkisi kesinlikle takıntı. Böyle devam edersen bütün hastalıkları kendine çekersin, fiziksel olmasa bile panik atak gibi psikolojik olarak.
Geç olmadan yardım al...

Geçmiş olsun, özür dileyerek sağlık konusunda çok pimpirikliyim dedikten sonra sigara içtiğinizi söylemenizi çok ironik buldum. İçmeyin bağımlı değilseniz, ilacı içmekten çekiniyorsunuz ama binbir çeşit zararlı kimyasalı barındıran sigarayı içmekte sakınca görmüyor musunuz?
Çok haklısınız yazdıktan sonra bana da çok komik geldi. Sigara uzun vadede zarar verdiği için anlık olarak insanın gözünü korkutmuyor ama haklısınız hatalı bir zihniyet aslında. Beni korkutan binde bir de olsa doğum kontrol haplarının tromboz emboli kalp krizi vs yaratması gibi vakalar oluyormuş. Allah korusun ani bir şey yani. Bu yüzden bazı doktorlar sigara içenlere özellikle 35 yaşın üzerindeyse önermiyormuş.

Burası doktor/hastane vs sitesi değil madem haftada bir iki tane içtigin sigara icin panik oluyosun en dogru cevabı doktorundan almalısın

Çok haklısınız yazdıktan sonra bana da çok komik geldi. Sigara uzun vadede zarar verdiği için anlık olarak insanın gözünü korkutmuyor ama haklısınız hatalı bir zihniyet aslında. Beni korkutan binde bir de olsa doğum kontrol haplarının tromboz emboli kalp krizi vs yaratması gibi vakalar oluyormuş. Allah korusun ani bir şey yani. Bu yüzden bazı doktorlar sigara içenlere özellikle 35 yaşın üzerindeyse önermiyormuş.

Yargılamak istemedim ama yargılamış oldum aslında, belki ilacı kullanma zorunluluğunuz varsa ve gözünüz korktuysa bırakmanız gerektiği düşüncenizi sigaraya yönlendirebilirsiniz? Şöyle düşünün ilaçların yan etkileri bile olsa iyi bir amaçla, bir sorunu düzeltmek için veriliyorlar, sigaranın iyi hiçbir yanı yok. Üstelik lezzetli bile değil. :KK43:
Ve bu takıntı durumu çok fazla rahatsız ediyorsa sizi gerçekten bir yardım almanızda fayda var, vücudumuzun diğer uzuvlarından hiçbir farkı yok beynimizdeki rahatsızlıkların.

boşuna takmışsınız. sigara kullanıcısı bile değilsiniz doğru dürüts.

X