Aile Planlaması dogum kontrol hapi yardima ihtiyacim var

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

uykucubiri

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
132
26
kizlar dogum kontrol hapiyla 2.ayim dolmak uzere hicbir problem yoktu bu ay ama son 6 tane hap kala hafif lekelenmem basladi bu dogum kontrol hapi kullanirken normal mi? yasmin kullaniyorum bu arada

Normaldir, ayda birkac kez adette gorebilirsiniz.Bu haplar yogun hormon icerdigi icin ilk baslarda vucut afalliyor, alisana kadar boyle. Bu yuzden bu haplara baslayinca kesintisiz kullanmak gerekmis.Oyle 3 ay icip bir ay ara verip tekrar baslamak ornegin iyi degil cunku bunye allak bullak oluyormus .

Bu haplar öyle ki aynı kişide bile farklı yan etki yapıyor. Ben ilk başladım kuruluk yaptı 3 ay kullandım bırakmak zorunda kaldım. 2 ay ara verip tekrar kullandım o zamanda ara kanama yaptı vücut alışınca geçti sonrasında devamlı olarak kullanmıştım.
Bırakma sende vücudun alışsın 1 ay süre ver sonrasında geçecek.

Normaldir, ayda birkac kez adette gorebilirsiniz.Bu haplar yogun hormon icerdigi icin ilk baslarda vucut afalliyor, alisana kadar boyle. Bu yuzden bu haplara baslayinca kesintisiz kullanmak gerekmis.Oyle 3 ay icip bir ay ara verip tekrar baslamak ornegin iyi degil cunku bunye allak bullak oluyormus .
evet sanirim uzun bir sure kullanmam gerekiyor ara kanama disinda baska bir yan etki yapmadi sukurler olsun ki

Bu haplar öyle ki aynı kişide bile farklı yan etki yapıyor. Ben ilk başladım kuruluk yaptı 3 ay kullandım bırakmak zorunda kaldım. 2 ay ara verip tekrar kullandım o zamanda ara kanama yaptı vücut alışınca geçti sonrasında devamlı olarak kullanmıştım.
Bırakma sende vücudun alışsın 1 ay süre ver sonrasında geçecek.
evet alisma icin 3 ay diyorlar birakmiycam ama kullanicam

Bende 8 gun lekelenme,asiri gogus hassasiyeti,sinir,stres,kokulara asiri duyarlilik ve asiri mide bulantisi yani tum yan etkileri yapti denilebilir ama 2qgun sabrettim.smdi de regl bekliyorum 2 gun gecti gelmiyor

X