doğum kontrol hapı ve kuruluk...

Deniznisan

Mutluluk ve huzur
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
1.202
228
41
arkadaşlar 7 aylık evliyim evlendiğimden beri myralon kullanıyorum.önceleri vajina darlığım vardı canım çok yanıyodu, ameliyat oldum ama hala canım yanıyo.bende kurulukta var acaba bundan olabilirmi.doğum kontrol haplarıda kuruluk yapar diye okudum.
ve her ilişkide korkuyorum ve kendimi çok kasıyorum elimde değil.
birde doktorumla telefonda görüştüm östrojen tedavisine başlayalım dedi.bu konuda bilgisi olan varmı acaba?çok dertliyim çok.
en yakın zamanda doktora gidecem ama bi fikir almak istedim.başınızı çok şişirdim dimi :eek:şimdiden teşekkürler...
a.s.

bu sorun icin kayganlastirici jeller var onlardan kullanabilirsiniz,bu problem sanildigindan cok daha fazla kadinda var maalesef,ostrojen tedavisi icin henuz cok erken degilmi?yasiniz cok genc daha ,doktor bu tedaviye neden gerek duyuyorki anlayamadim,sadece vajina kurulugu icinse o tedavinin risklerine degmez bence,yinede siz bilirsiniz,doktorunuzla ayrintili bir konusma yapmanizi oneririm.

bildiğim kadarıyla kuruluk östrojen hormonu eksikliğinden olabiliyormuş.doktorumda eksik olan hormonu yerine koyarak tedavi etmeyi düşünüyor sanırım.

hormon testleri adetin 3. günü yapılıyomuş arkadaşlarımdan duydum.bilgisi olan varmı acaba?

merhaba arkadaşlar sorunumu çözdüm gibi galiba haptan dolayı oluyomuş bu ay hapı bıraktım ve ne kuruluk kaldı ne bişey isteğimde arttı çok mutluyum çok:teytey:

ne güzel canım sorununu çözmüssün mutlu olmana sevindim:) bende konuyu okuyunca tam doğumkontrol hapı kuruluk yapıyormuş diycektim ama sen sorunu bulmuş ve çözmüşsün bile.

ne güzel canım sorununu çözmüssün mutlu olmana sevindim:) bende konuyu okuyunca tam doğumkontrol hapı kuruluk yapıyormuş diycektim ama sen sorunu bulmuş ve çözmüşsün bile.
evet canım bence doğum kontrol hapı kuruluk yapıyor yan etkilerindede yazıyo zaten.bir sürü yan etkisi var hapın ben artık kullanmayı düşünmüyorum.

ya bu vajina darlığı ameliyatını ne kadara oldun..benimde kızlık zarı duruyormuş.zorlanıyorum bende ameliyat düşünüyorum

geçmiş olsun canım ben buradaki devlet hastanesinde oldum ne hastaneye nede doktora para vermedim.sağolsun doktorum çok iyiydi herşeyimle ilgilendi.

merhaba arkadaşlar sorunumu çözdüm gibi galiba haptan dolayı oluyomuş bu ay hapı bıraktım ve ne kuruluk kaldı ne bişey isteğimde arttı çok mutluyum çok:teytey:
papatya nasıl oldu bu ben de ilacı bırakalı 1 ay oldu ama kuruluk devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum senağlama
bu durum ilişkiyi de etkiliyor nasıl yapacağım bilmiyorumsenağlama

papatya nasıl oldu bu ben de ilacı bırakalı 1 ay oldu ama kuruluk devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum senağlama
bu durum ilişkiyi de etkiliyor nasıl yapacağım bilmiyorumsenağlama

canım üzüldüm senin için ben 2 haftadır falan kullanmıyorum hapı şimdilik düzeldi gibi.ben hapın yan etkilerini okuyunca inandırmıştım kendimi haptan olduğuna.belkide psikolojiktir bilemiyorum.seni anlıyorum çok zor bi durum.inşallah derdine derman bulursuna.s.

sağol canım umarım geçer ya saplantı oldu acaba ıslaklık var mı diye bu da konsantrasyonu bozuyor hadi bi daha baştan sonra sıkılıyoruz offfff be kadın olmak çok zor kimseye de anlatamıyorum dr gidiyim diyorum dr değil hemşireleri oluyor ya ondan utanıyorum nedense beni rahatsız ediyor onlar doğal afrodizyak kullansam çözmeliyim bunu böyleolmaz kafanı şişirdim kusura bakma konuşmam lazım patlıyacam ya yeni evliyiz bide 1yıl olacak en şaşalı dönem ama nerde:1no2: öptüm papatyaa.s.:teselli:

östojen tedavisi nasıl yapıldı canım ilaç ya da başka birşemi:uhm:

canim sorunu cozdugune sevndim bende tam haplardandir diyecektim cunku bende hapi biraktiktan sonra rahatladim gecmis olsun:)

sağol canım umarım geçer ya saplantı oldu acaba ıslaklık var mı diye bu da konsantrasyonu bozuyor hadi bi daha baştan sonra sıkılıyoruz offfff be kadın olmak çok zor kimseye de anlatamıyorum dr gidiyim diyorum dr değil hemşireleri oluyor ya ondan utanıyorum nedense beni rahatsız ediyor onlar doğal afrodizyak kullansam çözmeliyim bunu böyleolmaz kafanı şişirdim kusura bakma konuşmam lazım patlıyacam ya yeni evliyiz bide 1yıl olacak en şaşalı dönem ama nerde:1no2: öptüm papatyaa.s.:teselli:

canım aynı şeyleri yaşadım bende utanıyodum hemşirelerden doktora gitmeyide hiç sevmem ama işte insan mecbur kalıyo.ama cinselliği doğal haliyle yaşamak daha başka bişey.
bu sorunum için doktora gitmedim östrojen tedaviside olmadım.bu ay hapı bırakıp denemek istedim galiba sorun haptı.

arkadaşlar merhaba,
iki kutu yasmin kullandım bendede aynı problem baş gösterdi kararsızım şimdi 3.kutuya gececeğim.ama çok etkiliyor beni hem isteksiz hemde ıslanma olmadığı için çok .ne yapacağıma karar veremedim ama kayganlaştırıcıları bende duydum östrojen tedavisi için daha erken diye düşünüyorum illlaki bir sürü yan etkiside vardır onun:uhm:

Kızlar,
Ben doğum kontrol hapı kullanmadığım halde, bende de var kuruluk.
Size tavsiyem kayganlaştırıcı ürünler onlardan kullanmanız, olmadan gerçekten hiçbir tadı tuzu kalmıyor ve beni çok kasıyordu açıkçası.

Tavsiye ederim herkese, hiç östrojen tedavilerine falan kalkışmayın sırf bu yüzden.

Kızlar,
Ben doğum kontrol hapı kullanmadığım halde, bende de var kuruluk.
Size tavsiyem kayganlaştırıcı ürünler onlardan kullanmanız, olmadan gerçekten hiçbir tadı tuzu kalmıyor ve beni çok kasıyordu açıkçası.

Tavsiye ederim herkese, hiç östrojen tedavilerine falan kalkışmayın sırf bu yüzden.

canım bu kayganlaştırıcılar nedir ismi ne nasıl kullanılıyor yani ilaç felanmı??bilgi verirmisin birde sürekli kullanmamız gerekmiyormu sonra???

X