Doğum kontrol hapı ve kondom?

blackorwhite

Ağzımızın tadı kaçmasın🧿🌿🌸
Kayıtlı Üye
11 Mart 2024
304
791
26
Herkese iyi geceler.
Ayın 14ünde jerassi isimli hapa başladım. Doktor ilaç etki süresi açısından ilk 10 gün karşı taraf korunsun dedi. Erkek arkadaşımla temmuz sonu evleniyoruz, şu an evimizdeyiz birlikte kalıyoruz. Birliktelik yaşıyoruz ama benim içim hiç rahat değil hala kondom kullandırıyorum. Onun hiçbir şey dediği yok ısrarı yok, çocuk istemiyoruz o yüzden daha dikkat etmeye çalışıyorum. Yersiz panik mi yapıyorum hap kullanırken ekstra yöntem eziyet midir, siz ne yapıyorsunuz merak ediyorum arkadaşlar.
Hatırlıyorum, annem ben küçükken hap kullanırdı hatta bi ara bırakmış 2.çocuk için ama yine hamile kalmamış.
Korunma düşüncelerinden kendimi anın akışına bırakamıyorum. Yırtılmış mıdır, hapla hamile kalınır mı vb sorular içimi kemiriyor.

Korkutmak gibi olmasın ama dkh kullanırken hamile kaldım. Sadece 1 gün içmeyi unutmuştum. Şimdi 11 yaşında iyi ki olmuş orası ayrı da. Haplara güvenmem :) siz unutmamaya çalışın :)

Korkutmak gibi olmasın ama dkh kullanırken hamile kaldım. Sadece 1 gün içmeyi unutmuştum. Şimdi 11 yaşında iyi ki olmuş orası ayrı da. Haplara güvenmem :) siz unutmamaya çalışın :)
1 günden bir şey olmaz derdim kesin ben olsam..
Allah sağlıklı sıhhatli ömür versin
Ben de gece içiyorum. Geçen gece yorgunluktan içmeyi unutmuşum, sabah erkenden içtim hemen.
Bu gidişle benim de böyle cümle yazmam olası.
Zaten halsizliğini şişkinliğini sonuna kadar yaşıyorum, bıraksam mı diye düşünmüyor değilim

1 günden bir şey olmaz derdim kesin ben olsam..
Allah sağlıklı sıhhatli ömür versin
Ben de gece içiyorum. Geçen gece yorgunluktan içmeyi unutmuşum, sabah erkenden içtim hemen.
Bu gidişle benim de böyle cümle yazmam olası.
Zaten halsizliğini şişkinliğini sonuna kadar yaşıyorum, bıraksam mı diye düşünmüyor değilim
Benim dengemi çok sarsmıştı o haplar. Onu net hatırlıyorum.

Kesinlikle. Hep mayışıklık hali var, sanki her gün regl öncesi dönemdeyim.
Fazla özel değilse şu an hangi yöntemi kullanıyorsunuz? En iyisi hangisidir?
Şu an korunmuyorum çocuk istiyoruz çünkü ama olmuyor nasip bakalım :) en güvenilir diye bi korunma yöntemi yok aslında sprial yüzde 99 güvenilir ama onda bile ihtimal var.

X