Doğum kontrol hapı sonrası geçmeyen kahverengi lekelenme/akıntı

sellyyyyyyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
4
1
27
Merhabalar, Doktorumun tavsiyesi ile adetimin ilk günü Dienille isimli doğum kontrol hapına başladım falat adetim bitmesine rağmen devam eden bir kahverengi akıntı var. Adet dögüm bittiğinden beri hiç kesilmeyen, yani 7-8 gündür devam eden lekelenme tarzı kahverengi bir akıntı. Bu duru normal midir? bir hafta önce smear testi verdim her şey normal çıktı. Doğum kontrol hapına ilk başlanıldığı sırada hormanal denge değiştiği için normal olduğu söyleniyor fakat sanki hiç durmayacakmış gibi bu akıntı her gün muhakkak oluyor. Durmazsa ne yapmalıyım ? Daha önce tecrübe eden varsa bu durumu lütfen yazsın çünkü endişeliyim

Merhaba bende dienilleye başladım doktor kontrolünde bir kutu bitti benim adetleri düzenliydi kist tedavisi için verdi doktorum 1 hafta içinde adet olursun dedi fakt 2 gündür kahverengi akıntı geliyor pıhtılaşmış akıntı ara ara yaşayan var mı acaba? Sizin geçti mi kahverengi kanamalarınız

Merhabalar, dienille'yi adetimin ilk günü kullanmaya başlamıştım adetim bittikten sonra 1 hafta kahverengi kanamam oldu fakat az miktarda her gün açık kahverengi kanamaydı yani totalde 14 gün kanama yaşadım gibiydi(7gün adet kanaması+7 gün kahverengi lekelenme) fakat spnra kesildi kahverengi kanama. Ama normalde olmayan akıntım oluyor. Yani beyaz ya da sarıya yakın bir akıntı oluyor her gün normalde çok az olan bu günlük akıntımın iki üç misli fazlası gibi diyebilirim. İlk kutumu bitirdim şimdi bekliyorum adetimi devam edeceğim hapa çünkü ilk üç ay b gibi yan etkiler normalmiş (jinekoloğum bizzat kendisi söyledi)

bu önümüzdeki hafta regl olmazsam da yeni kututya başlamalı mıyım yoksa adet olmayı beklemeli miyim acaba?

merhaba cnm dr banada yazz isimli doğum kontrol hapı verdi 3 ay kullanmamı soyledi fakat bendede senın gibi belirtiler olmaya başladı 4 gün süren kanama ve lekelenme 15 gün devam etti ilacı bıraktım 3 gün sonra normal hayata döndüm

Ben de cerazette isimli hapı kullanmaya başladım. 3 ay kullanmamı istedi doktorum. Adetin ilk günü başladım ama bende de tam tersi adet kanamasını durdurdu. Bu haplar herkeste farklı etki gösteriyor sanırım. İlacı bırakamıyorum da umarım düzene girer

size niçin verdi doğum kontrol hapını

dr ilk 3 ay kullanmanı soylediyse ara vermeden kutu bitince devam edilecek ben oyle biliyorum banada oyle dedi cunkü tabletin 24+ 4 mü

size niçin verdi doğum kontrol hapını
Rahim ağzında yara oluşmuş. Sürekli ara kanamalarım oluyordu. Smear testi temiz çıkınca doğum kontrol hapı verdi. Hiç kullanmadım daha önce kullanmak da istemiyordum yan etkilerinden dolayı ama mecbur kaldım.

Merhaba uzunzaman geçmiş ama size bir şey sormak istiyırum hala dienille kullanıyormusunuz ben 6 aydır kullanıyorum ve son 4 aydır kajverengi akıntım bitmek bilmiyor sizde bu durumu yasadınızmımerak ediyorum

Merhaba bende dienille kullanıyorum 6 aydır ama son 4 aydır bitmek bilmeyen bi kahverengi akıntım var sizde yasadınızmı böyle bir sorun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…