Doğum Kontrol Hapı Sonrası Embriyo Transferi

Ehlena112

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2024
3
0
31
Merhaba,

Tavsiyeye ihtiyacım var;

Yumurtalarım eşit büyümediği için her yumurta toplama işleminden önce doktor tarafından doğum kontrol hapları verildi. Son yumurta toplama işleminde iki sağlıklı embriyo elde ettik. Ancak transferden önce bir toplama daha yapmak istediğim için tekrar doğum kontrol hapı almaya başladım. Son adetim gecikince transfer tarihim Ocak 2025'e ertelendi. İşim nedeniyle transferi yıllık iznime denk getirmeye çalışıyorum ama bu artık mümkün değil. Sizce doğum kontrol haplarını takiben regl olduktan sonra transfer sürecini başlatmak mümkün mü? Doktorum bunun mümkün olabileceğini söyledi ama ben korkuyorum. Doğum kontrol hapları rahim zarımı normalden daha fazla inceltme eğiliminde. İlaçlar onu tekrar kalınlaştırabilirken, en ufak bir şüphe bile varsa transfere devam etmek istemiyorum.
Bu arada, doğum kontrol haplarını takip eden yumurta toplama işlemlerinden sonra rahim zarım 3 mm'den başlayıp 14 mm kalınlığa ulaşıyor. Tabii ki bu kalınlık yumurta toplama için kullanılan ilaçlardan kaynaklanıyor. Doğum kontrol haplarından sonra doğal olarak ne kadar kalınlaştığını bilmiyorum.

Benzer tecrübeleri olanların yorumlarını rica ediyorum.

Teşekkürler.

Ben transfer olmadan önceki ay doğum kontrol hapı kullandım kist oluşmuştu gitmesi için kullanıp bitirdikten sonra adet oldum o adetten sonra transfer oldum şuan oğlum vad rahim kalınlaşmasıyla alakalı herhangi bir sorun yaşamadım

Kişiden kişiye değişen bir durum. Doktorunuz doğal transfer mi yapacak ilaçlı mi? İlacliysa zaten ekstra ilaçlar verir kalinlasmasi icin. Yolunda gitmeyen bir durum varsa transfer yapmaz diye düşünüyorum.

Kişiden kişiye değişen bir durum. Doktorunuz doğal transfer mi yapacak ilaçlı mi? İlacliysa zaten ekstra ilaçlar verir kalinlasmasi icin. Yolunda gitmeyen bir durum varsa transfer yapmaz diye düşünüyorum.
Doğal olarak kalınlaşması mı beklenecek, yoksa ilaçlarla mı desteklenecek. Henüz netleşmedi. Muayenede karar verilecek.

Doğal olarak kalınlaşması mı beklenecek, yoksa ilaçlarla mı desteklenecek. Henüz netleşmedi. Muayenede karar verilecek.
Adetiniz düzenli oluyorsa zaten hiçbir ilaç vermeden doğal süreci bekleyebilir. Bazı doktorlar direk ilaçlı olarak başlatıyor. Zaten adetinizin 3. Günü falan gittiğinizde e2degerinize,yumurta sayıniza falan bakar diye düşünüyorum.
Benimki kısmen doğaldı çünkü düzensiz adet oluyorum bu yüzden 5 gün femara kullandım sonra kontrole gittim, ince kalın diye zaten ölçüm yapıyorlar. Yumurtam büyüdüğü zaman yeterliydi demek ki hiçbir ilaç vermedi. Catlatma iğnesi oldum sonra progestan başlattı. Transferden bir gün önce progesteron hormonuna baktı yeterli görünce iğne vs de yazmadı. Yani sadece progestan ve femara kullanmış oldum. Ama kimisinde değeri az oluyor iğne yazıyor. Kişiye, duruma göre,doktorun çalışma stratejisine göre durum değişiyor yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…