Aile Planlaması Doğum kontrol hapı muayenesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

parl35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
49
3
3 ay sonra evlenicem.Doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum,ama bunun için doktora gitmem gerekli.Doktora gitmeye biraz çekiniyorum.Çünkü nasıl bir kontrol olduğunu bilmiyorum.Doğum kontrol hapı almak için doktora gittiğimde nasıl bir muayene olucak?Kan tahlili falan mı,yoksa başka şeylerde var mı?Lütfen mesajlarınızı esirgemeyin arkadaşlar.Çünkü bu aralar gitmeyi düşünüyorum.

canim doktora gittiginde, o senin icin en uygun dogum kontrol yontemini bulmak icin hormonlarina bakmak ister, bunun icin de bir kan tahlili yapar, sonuclarina gore en uygun dogum kontrol hapini verir. baska bir muayene olmuyor endiselenme..

canım yanılmıyorsam adetinin 1. günü gidip kan tahlili veriyosun. hormonlarına bakılıyor,bu kadar.

Teşekkür ederim kızlar,çok sağolun.Ama bi arkadaşım alttan muayene edildiğini söyledi.Öyle bişey yokmuş,sadece kan tahlili yapılıyormuş diyorum ama,o yine de alttan muayene var diye tutturdu.

Teşekkür ederim kızlar,çok sağolun.Ama bi arkadaşım alttan muayene edildiğini söyledi.Öyle bişey yokmuş,sadece kan tahlili yapılıyormuş diyorum ama,o yine de alttan muayene var diye tutturdu.

canım bi kere bekar bi kızı alttan muayene etmezler. hiiiç korkma yani. hormon testi yaptırmadan kafana göre ilaca başlama, ben öyle yapmıştım çok kilo aldım. doğru yoldasın yerimseniben
bu arada hayırlı olsun.

Ay çok sağol canım, valla içimi rahatlattın.Yani alttan muayene edilmesi saçma olurdu,daha evlenmeden etmeden.Arkadaşım işte aklımı karıştırdı,kendi de bu yüzden gitmedi doktora.Gerçi evleneli baya oldu onun.Kafama göre başlamayı düşünmüyorum canım zaten.Doktora danışarak kullanıcam,en iyisini onlar bilir çünkü.Teşekkür ederim. opuyorumnanaktan a.s.

adetinin 2 yada üçüncü günü gidip hormon testleri oluyosun sonra sana uygun hap veriyo bu kadar basit yani sadece kan testi canım belki ultrason lada yumurtalıklarına bakabilir ama tabi aile planlamasını bilemem ben başka nedenlerden dolyı gitmiştim banada doğum kontrol verdi böyle oluyo

Teşekkür ederim canım. Yani regl olduğum günlerde gitmem şart öyle mi? Bunu bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu. opuyorumnanaktan

evet şekerim gerçi benimki adet geçikmesi den dolayıydı hormon tahlili falan onalr içindei ama aynı şey uygulanıcak sanada yani ultrasonla bakar önce kistik bişi varmı polikistikovermısın falan diye sonra işte hormon testleri isticek ona göre senin bünyene en uygun hapı vericek hem bilgilendirirde seni unutma iki yada üçüncü günü olman gerekiyo testleri yoksa hormon sonuçların çıkmaz bua rada rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutluopuyorumnanaktan

ultrasonla bakarlar derken,anlamadım canım.Yani alttan mı bakıyolar.Daha açık yazarmısın canım ya,altımızı çıkarıcak mıyız yani?Oraya ultrason nasıl oluyo ki?Bide doğum kontrol hapı için gidicem sadece,ultrasona gerek olur mu ki? :bbo:

hayır ya karnından bakıyo ultrasonla kasıklarına hatta birazcık aşağıya doğru indiriyo ama bu vajinannın üst kısmı varya oraya kadar olan bi ilem yani tüy olan kısmı üst kısıma kadar yani alttan bakmıyo rahat ol istemediğin sürece zaten oraya bakması için dae bi sebep yok ki oraya ancak enfeksiyon olursa falan bakıyo yani bi de kan tahlili olucaksın işte endişeni anlyorum bende de olmuştu ama korkma çok çekiniyosan kadın doktora git dediğim gibi sadece kasıklarına ve üst kısmından ultrasonla bakıyo

canim ultrason muayenesi karin altindan yapiliyor, hani hamileler gider karinlarina jel surerler bi ekran vardir, oradan rahim gorunur ya, oyle bi muayene iste.

altini cikarmana gerek yok bu durumda. hem cikarsan ne var ki bir kadin olarak evlendigin zaman da duzenli olarak jinekologa gidip muayene olmayacak misin hic? ya da bebek yapmaya karar verdiginde. utanirim falan diyorsan, unutma saglikta tipta utanma diye bir sey yoktur. sapikca duygular beslemeyecek ya doktorun senin icin. bu onun isi zaten her zaman gordugu bir organ, el gibi ayak gibi...

Canım ya çok sağol,bilgiler çok yaradı işime.Rahat rahat giderim artık. opuyorumnanaktan

Ben bilgi almak açısından sordum canım, sağol sende çok yardımcı oldun.Hani beklenmedik bi durumla karşılaşmamak açısından sormuştum.Ön bilgim olsun dedim.Yoksa utanmak falan değil derdim. olumunekankayizsmile

rica ederim canım hiç çekinme ama bi bayan jinekolog seç çünkü insan daha rahat konuşuyo ben kadın olduğu halde çeinmiştim seni çok ii anlıyorum yani adet yüzünden gitmiştim ve ölmüştüm heyecandan görmedi değil vajinamı gördü tabi ama öyle bacakalarımı açıp içine bakmadı yani rahat ol hem kadın kadının halinden anlıyo yani çok samimi oluyo jinekologlar rahatlatıyolar insanı benim doktorum şeker gibi valla canım bizbizeyiz çekinme diye beni çok rhatlattıopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…