Aile Planlaması doğum kontrol hapı mı? prezervatif mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

korunmada en iyi yöntem hangisi?

• doğum kontrol hapı

OY: 4 26,7%
  • prezervatif

OY: 11 73,3%

• Ankete Katılan
    15
ben bilemicem şimdilikte :) arkadaşım bi çocuk doğurdu ondan sonra 1 yıldırda prezervatifle korunuyo sorun yok sorduklarımda hap pek önermiyolar nedense ama korunanda korunuyo hapla nasıl iş çözemedim hmmm

şu mor renkli üyeler ne anlama geliyor:26:
bu arada prezervatif bence en zararsızı:KK34:

Son düzenleme:
benım gıbı ıstenmeyen gebelıkten delı gıbı korkan, en ufak bı hatada kesın ışte kesın hamıleyım dıye eşıne dünyayı dar edebılecek bırıysenız sıze tavsıyem kesınlıkle ve kesınlıkle doğum kontrol hapıdır. başlarda neden bünyeme zarar vereyım, dengemı bozayım, vücuduma hormon yükleyeyım düşüncesıyle prezervatıf kullanmak ıstıyordum. sonraları eşımın bu yöndekı ısteksızlığı karşısında ıstemeye ıstemeye doğum kontrol hapına başladım. bende bı yan etkı yapmadı. kıl tüy sorunum da olmadı. tabı sızde yapmıcak anlamına gelmez bu. bır kaç defa kusma, unutma gıbı rıskler atlattım ve nolur nolmaz dıye 1 haftalık ılaç+prezervatıf kullanımında anladım kı bu ış rıske atmaya gelmez. ılaç kullandığım dönemde prezervatıf yırtılması yaşadık, üstten sızma yaşadık ve en bılındık markadan sözedıyorum. bır de erkeklerın söyledığı hıs kaybı gerçekten oluyor. bunu prezervatıfsız döneme alıştıktan sonra daha ıyı anlarsınız.
ay yırtılmasın ay sızmasın dıye düşüne düşüne yaptığınız şeyden hıçbır şey anlamazsınız. sıze önerım ıyı bır araştırmayla hatta en doğrusu jınekoloğunuza gıdıp sıze en uygun ılacı kullanmaya başlamanızdır.

evt hiçbiri hap arada bırkmlsın ilerde bırknca hamile olma ihtimalını düşruyo.prezervatifde sızma vs vee rkeklr tatmin olmuo zevk almıolrmş..en iyi yöntem spiral takmk taktr senelrce kalıo kontrl ettir arada 6 ayda bir ytr kaymama duurmu olmasn dıye..ohh en rahatı oo :KK34:

bence prezervatıf daha ıyı.Ilaçların yan etkılerı var bırde hassas bunyelıysenız yandınız.

X