Doğum kontrol hapı kullansam adet olur muyum?

benkvrckcnm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2023
9
1
28
Merhabalar 25 Haziranda adet olacağım ama tatilime denk geliyor. Elimde yasmin var. Adetimden 10 gün önce kullanamaya başlasam adetimi önler mi acaba?

Hali hazırda kullandığınız bir hapsa geciktirmek için ara vermeden devam edebilirsiniz yazıyor prospektüste. Ama sıfırdan sadece geciktirmek için doğru bi tercih değil

Kafanıza göre iş yapmayı düşünmeniz bile çok tuhaf. Hiç korkmuyor musunuz sağlığımı mahvederim diye?
Niye bu kadar ön yargılısınız acaba? Zaten evliyim ve doktorum korunma için yasmini önermişti hatta almıştım ama hiç kullanmadım evde aylardır duruyor. Bunda tuhaf olan veya korkulacak bir şey göremiyorum ben ??

Hali hazırda kullandığınız bir hapsa geciktirmek için ara vermeden devam edebilirsiniz yazıyor prospektüste. Ama sıfırdan sadece geciktirmek için doğru bi tercih değil
Yok yeni başlamayı düşünüyorum açıkçası. Ama reglin 1. günü başlanması gerektiğini biliyorum. Şuan başlarsam 10 gün sonrasındaki reglimi ileri atar mı acaba

Ben üniversite sınavıma denk geleceği için kullanmıştım geciktirici ilacı iğrenç bir ilaç asla kullanılmamalı bence tatil için tampon kullanın bir şey olmaz yasmine reglin ilk günü başlamanız lazım yoksa döngünüzü bozar geciktirici kadar zararlı olmasa da zarar

Ön yargılı değil yasmin öyle kullanılan , kullanılmaya başlanan bir şey değil çünkü. Doktora gittiyseniz doktorunuzu dinleseydiniz madem. Hormonlarınzla oynayıp bir güzel bozduktan sonra burada hamile miyim konuları açacaksınız. Ayrıca yasmin adet geciktirici değildir.

Hormon kullanmaktan bahsediyoruz. Ne ön yargısı? Adete 10 gün kala kullanayim mi diyorsunuz. Hap boyle mi kullanılıyor? Her şeyinizi bozacaksınız.

Arkadaşlar sakin olur musunuz? Ben korunma yöntemi olarak kullanacağım demedim ki. Geciktirici olmadığını ben de biliyorum ama maalesef piyasadaki geciktiricinin açtığı sorunları da bildiğim için geciktirici kullanmadan daha az zararla nasıl geçiririm tatilimi diye bakıyorum. Ne kadar seviyorsunuz insanları terslemeyi yahu. Ayrıca doktorumu da dinledim reglken başlanması gerektiğini biliyorum. bu nedenle eczacıları arayıp soruyorum veya böyle bir kullanımı var mıdır diye buraya konu açıyorum. İnsanları yargılamak size düşmez.

Evet dişiniz ağrıdığı için parol içmekten bahsediyorsunuz. Aynen çok normal bir konu.
Hormon kullanmaktan bahsediyoruz. Ne ön yargısı? Adete 10 gün kala kullanayim mi diyorsunuz. Hap boyle mi kullanılıyor? Her şeyinizi bozacaksınız.
Bilip bilmeden konuşuyor olmanız mükemmel :) bunu bana bekarlığımda da doktorum verecekti hormonlarımdan ötürü. Korunma için kullanılmayacaksa adet gününde başlanmasının bir önemi yok. Çoğu formda da bunu görürsünüz kullanan çok ve böyle veren doktor da var. Benim sorum bambaşka. Reglimi önler mi önlemez mi bu. Herkes prof kesildi maşallah.

Regl düzeninizi bozacaksınız hormonları bozacaksınız diyoruz anlaşılmıyor galiba. Böyle bir etkisi olsaydi kimse primolutu üretmezdi de kullanmazdı da.

Regl düzeninizi bozacaksınız hormonları bozacaksınız diyoruz anlaşılmıyor galiba. Böyle bir etkisi olsaydi kimse primolutu üretmezdi de kullanmazdı da.
Primolutun regl düzenini bozmadığını mı düşünüyorsunuz. Lütfen süslü sözlükten primolut kullananların yorumuna bakın. Ben ilacı bıraktıktan sonra ilk reglimde kan revan olmak, ağrıdan hastanelik olmak istemiyorum. Ya da tatilde ilaç kullanırken gergin, stresli ve ödemli olmak istemiyorum. Herkeste yan etkiler tabiki değişir ama kullananların %70i bir daha asla kullanmam diyor. Hatta eczaneden geçen hafta aldım primolut şuanda duruyor. Ama yorumları görünce kullanmaya cesaret edemedim ve farklı yollar arıyorum. Kadın kadına yardımcı olmak yerine tersliyor. Çok garip!

Primolutun ne oldugunu biliyorum, bilmesem ilacın adinı nereden bileyim? Düzeni bozarak erteledigini de biliyorum. Ben de bu sebeplerle düğünümde kullanmadım, tüm kutuları attım. Doktora gidin, primolut dışında ne varsa sorun versin. Kafaniza gore buralarda sorarak iş yapmayin. Tum duzeni mahveder, çocuğum olmuyor diye aglarsiniz sonra. Haptan sonra kısır oldum diye aglayanlarin hepsi yanlis kullanmaktan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…