Aile Planlaması Doğum kontrol hapı kullanımıyla ilgili?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

dilara23

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2011
270
14
Kızlar benim bir ablam var yeni evlendi.

Belara adlı hapı kullanarak korunuyor fakat şöyle bir durum var.Hapı kullanmaya 7 gün ara verip 8. gün başlayacak ya, 8. günde hala adeti devam ediyor, hatta adetinin 2. gününde henüz. Hapı kullanmaya yine de başlaması gerekiyormu?

Başlarsa, bu durum adetini de kesecek, o zaman sorunlu bir durum olur mu?

merhaba ben uzun yıllar kullandım bence devam etsin o düzene girecektir.Ama yinede bir uzmana danışsın bence.Birde yazz diye bir marka var biraz pahalı diğer markalara göre ama en azından daha iyi ve yan etkisi yok.

merhaba ben uzun yıllar kullandım bence devam etsin o düzene girecektir.Ama yinede bir uzmana danışsın bence.Birde yazz diye bir marka var biraz pahalı diğer markalara göre ama en azından daha iyi ve yan etkisi yok.

neee yan etkisi yok muu??? o bahsettiğin ilaç yüzünden ben nerdeyse felç olacaktım canımcım.eğer biraz araştırırsanız o ilacın amerikada piyasadan toplatılmak üzere olduğunud öğreneceksiniz,çok ağır hatta ölümcül yan etklileri var tmm hepsinin var ama bu ilaç çok masum görünen ama çok zararlı olabilen bi ilaç.gerçi her bünyede aynı etkiyi yapmıyodur illaki ama ben ikibuçuk ayda kaç kez hastanelik oldum ve en nihayetinde ilaçtan kaylandığını anladım kestim ve bi kaç günde normale döndümm.

merhabaaa kızlarr. şimdi benim size bi kaç sorum olucak yanıtlarsanız çok sevinirim.

19 yaşındayım ve bekarım.
yumurtalıklarımda kist olduğunu öğrendim. doktor ameliyatlık bişe yok dedi ve doğum kontrol hapı verdi. 6 ay kullan sonra kontrole gel dedi. başladım kullanmaya. sorularımda şöyle;
1.doğum kontrol hapı kilo aldırırmı böyle bişe varmı?
2.doğum kontrol hapının içkiyle bi ilgisi varmı? kullanırken arada içki kullansam bi yan etki yapar mı?
3.daha önce kullanan varmı kist için geçtimi?
4. bide benim çenemde kıllanma oluştu kılları dökücekmidir yada yeni kıl oluşumunu önlicekmidir.buna göre lazer epilasyona gidicem çenemdeki kıllar için. kimiside daha çok artar erkek gibi olur diyo ne yapcam bilemedim. ama bu kıllar beni çok rahatsız ediyo....

bidee ilaca başladığımdan beri karnım çok ağrıyo. aralıklı aralıklı sancılar giriyo. ilaçla ilgilimi bu. iyi mi kötümü acaba..

şimdiden teşekkür ederim kızlarrrrrrrr

Şu an farklı bir hap kullanıyor musunuz peki?

Ben de kullanıyorum,23 yaşındayım, geçen sene haziranda başladım, 2 kilo aldım ama hapla bi alakası olduğunu düşünmüyorum, ben biraz bu aralar fazla yiyorum... =)
Bunun dışında alkol aldığım günler yatmadan önce ilacı da aldım, herhangi bir yan etkisi olmadı, zaten prospektüsünde de böyle bir uyarı yoktu ancak her ikisi de böbrek ve karaciğeri yoracağı için fazla almamaya dikkat et ya da aralarında en az 6 saat olsun...
Ben çikolata kisti aldırdım geçen yıl, bu yüzden kullanmaya başladım tekrarlamasın diye, bu yüzden bu konuda bir şey söyleyemem, anyı zamanda kıllanma konusunda da ir fikrim yok, umarım ilk iki soruna yardım edebilmişimdir... Çok çok çok geçmiş olsun... =)

ben de bekarım ve hormon bozuklugu var bende , ben de bir sene kullanıp bıraktım dogum kontrol hapını, cunku bır seneden fazla kullanılması önerılmıyor aralıksız olarak kilo almadım ben. alkol ve kisti bılemıyorum ama kıst ıcın verdıyse doktor, sen kulllanmaya devam et. Alkol de sanmıyorum kı yan etkı yapsın ama doktora veya eczacıya danışmak faydalı olur. benım yüzümde de tuylenme olmuştu ve baska bolgelerde de... lazerden ıstedıgım sonucu alamadım, bıraktım lazerı. ignelı epılasyon dene ıstersen, ama ondan da sonuc alamadım ben. cımbızla alıyorum sımdı kaç yıldır bır daha da gıtmedım doktora, gitsem ii olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…