Aile Planlaması Doğum kontrol hapi kullananlar bakabilir mi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Nesliy1

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2013
33
2
34
merhaba arkadaslar dogum kontroli hapi kullananlar var mi,duzenli kullanildiginda hamile kalinir mi

Hayir ihtimal cok düşük. Duzenli kullanimda ancak 10binde bir kadin hamile kalir

ben soruyu anlamadım.düzenli kullanıldığında derken kullanım zamanında hamile kalmak mı?yoksa düzenli bir süre kullanıp çocuk düşündüğünde bırakınca hamile kalmak mı?

Normal şartlarda hayır. Yüzde 99 koruyucudur. Fakat her gün aynı saatlerde almaya özen göstermebiz unutmamanız lazım. İlacı aldıktan sonra kusma ishal olursa bu da emilimi düşürdüğünden sanki bir doz almayı unutmuşsunuz gibi koruyuculuğunu azaltıyor. Yada bazı antibiyotik türevleri var bunlar doğum kontrol haplarının emilimini azalttığından koruuculuğunu azaltıyor.

Normal şartlarda hayır. Yüzde 99 koruyucudur. Fakat her gün aynı saatlerde almaya özen göstermebiz unutmamanız lazım. İlacı aldıktan sonra kusma ishal olursa bu da emilimi düşürdüğünden sanki bir doz almayı unutmuşsunuz gibi koruyuculuğunu azaltıyor. Yada bazı antibiyotik türevleri var bunlar doğum kontrol haplarının emilimini azalttığından koruuculuğunu azaltıyor.
valla ishali söyledin çok iyi oldu. ben bilmiyodum bunu :KK22:

Özür dilerim tam açıklayıcı olamadım.Uzun zamandır(10 aydan beri )doğum kontol hapı kullanıyorum.Bu hafta adet olmam lazımdı.33 günden beri adet olmadım.Ayrıca biraz stresli zamanlarda geçiriyorum 1 ay içerisinde de 4 tüp kan verdim (haziran ayında 3 tüp, geçen hafta 1 tüp kan ) .normalde 28-29 günde bir geliyor.Pazartesi günü nişanlım üstüme boşaldı aşırı derecede stresliyim ve mideme vurdu .Sonucta bünyem 10 aydan beri bu ilaca alışık hemen hamile kalınır mı ya,ağlıcam adet olamadım diye,Bir sürü civanpençemi vs içtim.Hattta getirsin diye aspirin(aspirin) içiyorum .tık yok

Kullandiğim süre boyunca hamile kalmadim. Unutmadiğiniz sürece hamile kalacağinizi sanmiyorum.

Ustunuze alamayacaginiz sorumluluklar varken,ustune nasil bosalttiriyorsunuz bende bunu anlamiyorum :110:
Ust derken o neresiyse o kadar kolay degil hamile kalmak Allah askina biraz bilinc :KK14:

Özür dilerim tam açıklayıcı olamadım.Uzun zamandır(10 aydan beri )doğum kontol hapı kullanıyorum.Bu hafta adet olmam lazımdı.33 günden beri adet olmadım.Ayrıca biraz stresli zamanlarda geçiriyorum 1 ay içerisinde de 4 tüp kan verdim (haziran ayında 3 tüp, geçen hafta 1 tüp kan ) .normalde 28-29 günde bir geliyor.Pazartesi günü nişanlım üstüme boşaldı aşırı derecede stresliyim ve mideme vurdu .Sonucta bünyem 10 aydan beri bu ilaca alışık hemen hamile kalınır mı ya,ağlıcam adet olamadım diye,Bir sürü civanpençemi vs içtim.Hattta getirsin diye aspirin(aspirin) içiyorum .tık yok
Test yapin ve gecikme için doktora gidin bu kadar stres gereksiz söktürücü içersiniz.

Hamile iseniz ne yapacaksınız?
Gebeliğe son mu verilecek yoksa evlilik mi öne alınacak?
İçtiğiniz haplar, söktürücüler engelli yapar bebeği, yakınım var bu durumda, kızı zeka engelli.
Yapmayın lütfen şu mübarek gunde.
Test yapın varsa böyle bir durum son verin gebeliğe ne diyelim başka.
Bu arada sanmıyorum hamile olduğunuzu, üzerine boşalmayla olmuyor bu işler.

ya ablam hem doğum kontrol hapı kullanıyorsun, hem de adam içine bile boşalmamış, eğer bu şartlarda hamileysen, elleme o çocuğa bence ya Orta Doğudaki Kaosu bitirecek kişi olur ya da 3. Dünya Savaşı falan çıkarır bu azimle.
o değil de milletin bir amuda kalkmadığı kalıyor, döllensin diye popoyu havaya dikiyorlar, sen hamileysen bence sana bir madalya şart olur.

Neden test yapmıyorsunuz? Early predict olanlar şu an doğru sonuç verir. 20 lira...

X