Doğum kontrol hapı kullananlar bakabilir mi lütfen

Powerfull

Guru
Kayıtlı Üye
23 Mart 2011
2.582
4.361
Hanımlar yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum önce yasmin kullandım zayıflattı ve mide bulantısı yapınca sağlık ocağının verdiği haplardan kullanmaya başladım. Arada unuttuğum oluyor. Özellikle ağustos da 3 gün 2 gün unuttuğum oldu memlekette idim eşimde yanimda yoktu rahattım. Bu ay ise 1 hafta önce başladım yeni kutuya ve yine 8.ve 9. gün hapını unuttum 10.gün aldım yine ama bugün hafif lekelenme oldu normal de hapı bırakınca 5.gün adet oluyorum . Bu ara kanama normal mi ? Yarin sağlık ocağına gideceğim ama bugün hapimi almalı miyim sizce ? Uzun oldu sanırım kusura bakmayın.

Bendede oluryor bir ikigun unutunca ama baska hap kulllancagin zaman soyle dogum kontrolü hap kullandigini ,bagzi haplar etkiyi azaltabilir ama bunu kadin doktoruna sor en iyisi

Bence size uygun bir yöntem değil kadın doğum hapı.
Çok sık unutuyorsunuz ihmal ediyorsunuz. Riskli bir şey. 12 saatten sonrasında koruyuculuğunu kaybediyor ve ek yöntem gerekiyor çünkü.
Yani düzenli alamayacaksanız boşuna vücudunuza hormon yüklemeyin bence.

Çok haklisin aslında. Son 3 aydır sık sık unutuyorum normalde saat kurup alıyordum son bir kaç aydır normalde de çok unutkan olmaya başladım.

Çok haklisin aslında. Son 3 aydır sık sık unutuyorum normalde saat kurup alıyordum son bir kaç aydır normalde de çok unutkan olmaya başladım.

O zaman aylık iğneye geçin bence.
Yada kondoma.
Ama bu yolla kazara hamile kalma riskiniz var. Boşuna hormon almanız zaten ayrı olay.
Bence bir kadın doğumcunuza gidin hapları unuttuğunuzu anlatın uygun bir yöntem belirleyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…