Aile Planlaması Doğum Kontrol Hapı Kullanan Hanımların Dikkatine !!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

direnbayan

Guru
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
296
190

mer
merhaba arkadaşlar ben 2 ay önce kimyasal düşük yaşadım öncesinde de geçen yıl kürtaj oldum. bebek istemediğimiz için doğum kontrol hapına başladım
doktorm Qlairista'yı önerdi piyasaya yeni sürülen bir oks. hapı içmeyi bir gün unuttum ve arada saatlerde 1 2 saat geç alıyorum eşimle geri çekilme yöntemiyle hapın 9-15 günleri ilişki yaşadık hamile kalma ihtimalim olur mu? hapın prospektüsünde ilk 9 gün ek koruma diyordu buna dikkat etmiştik.

kimseee yokkkk mu ???

Canım benim bildiğim ilk ay ek koruma gerekiyor doğum kontrol haplarında. Sizin hapınız da özel bir şey mi var bilemem ama ben doğum kontrol hapında doktorların ilk 1 ay ek koruma şart koştuklarını duymuştum.

CANIM doğal östrojen içeriyormuş zaten şuanda da ara kanama başladı ilaç etkisini gösteriyor sanırım kahverengi akıntım var bulaşık gibi. sen de de oluyor muydu ?olabiliyormuş böyle şeyler araştırdım adaptasyonmuş ama yine de insan yalnız hissediyor kendini

bu arada kullandığım ilaç Qlairista 28 günlük olanlardan
Merhaba banada doktorum bu ilaci verdi sol ymrtalgmda 6cmlik kistm var fakat hic d.kontrol hapi kullanmadigm icin pek bi bilgim yok ne zaman baslaniyor adetin ilk gunu diye duymustum benim adetime 10gn var beklemelimiyim ?

Merhaba banada doktorum bu ilaci verdi sol ymrtalgmda 6cmlik kistm var fakat hic d.kontrol hapi kullanmadigm icin pek bi bilgim yok ne zaman baslaniyor adetin ilk gunu diye duymustum benim adetime 10gn var beklemelimiyim ?
evet canım adetinin ilk gününü beklesen daha iyi olur

evet canım adetinin ilk gününü beklesen daha iyi olur
Çok teşekkür ederim benim gibi kist için hap kullanan varsa ne kadar kullandi acaba bilgi verebilirlermi bn 3yillik evliyim hapin gebe kalma sürecimi uzatmasindan korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…