doğum kontrol hapı hakkında...

asya23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2008
546
5
kızlar ben bu ay doğum kontrol hapına başladım üst üste olan hüsranlardan sonra en son buna karar verdim ama en azından bu ay sonra yine çabalarım devam edicek !!..bir sorum olucak canlarım ben genelle draje kullanıyorum ve çok bulantım var acaba bu ilaçmı yapıyor çok kötü bişey yaa ben bu hapı daha öncede 1 kutu içmiştim birde şimdi uzun süre bi kullanmam olmadı...bağırsaklarımda tembellik gibi bi durum sezdim aktivia aldım o ne iğrençççç şey öyle kızlar onu her düşündüğümde yemek yiyemiyorum çok kötü oldu acayip bi tat oluyor ağzımda yemeğimi yesemde iştahlı o aklıma gelince çok ama çok kötü oluyor içim ne oldu bana böyle yaa...yakında yine test yaptım hani olurya geç döllenme olur adet gelirrr ama yok yok negatif çıkıyor adetim gelmemiş olsaydı herhalde hamişim derdim bide okadar uykum geliyorki bunalıma girdim sanki çok gerekisiz biri oldum sürekli uyku çok kötü oldum yaa kızlar bu hapı içeli 1 hafta oldum böyle yan etkileri varmı yoksa bana ne oluyorrrr yaaa :uhm:senağlama

canım bebek düşünüyorsan neden doğum kontrol hapı içiyorsun.Ben evlenmeden 3 ay önce başlamıştım hap kullanmaya.Evlendikten sonra da bir müddet kullanmaya devam ettim.Bebiş düşünmeye başlayınca bıraktım ve doktor bana demişti ki doğum kontrol hapı kullandıysan bi süre beklemek gerek.İlacın etkisi bünyeye göre vücuttan hemen atılmıyomuş.Bazıları bırakır bırakmaz hamile kalırken bazılarının ki daha geç oluyomuş.Eğer bebek düşünüyorsan bence içme.Baksana rahatsızda oluyomuşsun.İçmenin sebebi ne arkadaşım ???

cnm daha önce adet düzensizliği için gittiğimde pko olduğumu öğrenmiştim bu hapı vermişti ozaman yumurtlama olmuyor yada geç oluyor gibi bişy demişti dr hormonlarm düzene girsin diye vermişti benmde son 2 aydır adetlerim yine düzensizleşti 34 günü geçmeye başladı bend umutlanıp üzülmek beni 4 ayda çok yıprattı bu yüzden sadece bu aya mahsus olmak üzere kullanmak hem düşünmemek kendimi üzmemek için içtimeye karar verdim sadece 1 kutu senin dediğini duydum cnm ama o uzun süre kullananlar için sonrasında hamiş olmak zor oluyor !!...hem zaten bu bana verilen bi ilaçtı ve bir kutu bittiğinde herşey okadar düzene girmişti kiii !!...tek bu amaçla içiyorum cnm yoksa tabiki bebek istediğim hiç bitmiyecek fakat adet düzensizliğide bi sorun ilk önce bu problemim olsun istemiyorum...

haklısın canım.umarım en kısa zamanda hamile kalırsın arkadaşım.Allah çabalarını boşa çıkarmasın inşallah !!!

sağolasın cnm önümüzde ki ay inş. olurrr çok istiyorum bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar şuan doğum kontrol hapı içmemin ne gibi faydası olabilir bana kağıdında pko tedavisinde etkendir diyor yani yumurtlama problemim varmı bilmiyorum amaa iyi gelirmi bi yararı olurmu acabaa:uhm:

Canım bndede pko var sol overde 5 cim kist var(her defasındada söylüyorum napam moralim bozuluyo...)dr banada yasmin verdi dkh.bizde ocak gibi bebek düşünüyoruz 3 ay bi iç bakalım dedi.Bu kistlerin tedavisi dkh...3 ay sonrasında umarım gider şu kistler.şu anda içiyorum bakalım aynen bendede aşırı mide bulantısı ve uykusuzluk yapıyor ama mecbur...

cnm geçmiş olsn sanada...ben yenmiştim aslında ama bu temmuz ayı adetim 9 gün gecikti az da deil bence günü gününe geliyordu ondan bu kutuda olsa içmek istedim eşimde karşı çıkmadı nede olsa bi kerelik içicem belki bi yararı olur zaten adetinde düzeni bozulunca günü geçmeye başlayınca hep aynı durum hamilemiyim????gecikiyor ama geliyor sonunda bu daha üzücü halbuki 1 gün geçmesi bile ne kadar umutlandırıyor !!..düzenli gelse bu sorunda olmaz zaten bu kadar kafamıza takmayızz...bence adet düzeni çok önemli mesela benim yeğenim öyle oldu adeti hiç şaşmıyordu bir gün bile o ay 2 gün geçmiş hemen kesin demişti zaten yoksa benm hiç geçmezdi demişti ve test aldıkk anında kopkoyu çıktı 2. çizgi....süper bişeyy ne stres yaptı ne kafasına taktı hemen kendi anladı...bende hamişlikten önce ilk önce adet düzenimize dikkat etmeliyiz bi sorun olup olmadığınaa!! kızlar yaa birde bu doğm kontrol hapı içmeye başladım ya adetimin 1. günüde bugün tam 8 gün oldu içeli adet 3 gün önce bitti bu göğüslerim patlıycak gibi el deymiyor içindeki damarlar gözüküyor valla hap içemesem hamilemiyim acaba derdim kollarımı bile oynatamıyorum budamı haptan acaba yaa pekte hapın yanetkileri ile ilgili bilgim yok :uhm:

kızlarrrrrrrrrrrrr napıcam ben bu göğüslerimi yaa patlamak üzereler şiş olmak ne kelime dokunamıyorum adetim biteli 5 gün oldu bu doğum kontrol hapımı yapıyor yaaa !!!!!! tamm gerçi güzeller böyle amaa acı çekiyorummm sırnaşık şeyşaka bi yana canlarm bi bilginiz varmı dr gideyim mii neden bu kadar acı bu hiç geçmedi adet belirtisi olarak başlamıştı zaten daha gelmeden adetim geldi bitti üzerinden 5 gün geçti ve nerdeyse yaklaşık 2 haftaya yakın bi süre felaket durumdalar hap böyle bişy yaparmı ??

X