Aile Planlaması DOĞUM KONTROL HAPI HAKKINDA

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

booksmoney

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2018
1.005
1.277
Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim. Yakın zamanda düğünüm olduğu için doktora doğum kontrol hapı yazdırdım yasmin. Bana 21 gün kullanmamı sonrasında adet olacağımı o yüzden 7 gün kullanmamam gerektiğini söyledi. Şimdi anlamadığım 7 gün boyunca adet görmüyorum ben erken biterse ve birlikte olursa bu kullanmadığım sürede koruması olucak mı acaba? Kullananlar yorum yapabilir mi lütfen?

Kızlar ya ben İstanbul’da yaşayan birini instagramdan takipteyim. Kendisi ebe çok iyi bir kadın. Kendisinden ücretsiz danışmanlık almıştım gebeliğim için çok sağolsun ki doğumuma bile geldi. ... ... diye aratırsanız instagramda bulabilirsiniz. Tüm sorularınızı hemen cevaplayan mütevazi bir insan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim. Yakın zamanda düğünüm olduğu için doktora doğum kontrol hapı yazdırdım yasmin. Bana 21 gün kullanmamı sonrasında adet olacağımı o yüzden 7 gün kullanmamam gerektiğini söyledi. Şimdi anlamadığım 7 gün boyunca adet görmüyorum ben erken biterse ve birlikte olursa bu kullanmadığım sürede koruması olucak mı acaba? Kullananlar yorum yapabilir mi lütfen?
Doğum kontrol hapını yazmadan önce doktor herhangi bir tahlil yaptı mı canım ya da muayene etti mi? İlaca doktor mu karar verdi yasmine

Yani 7 gün mü sürüyor? Benim normalde 7 gün sürmüyordu o yüzden anlayamadım.
O ara verdiğin 7 gün içinde adet oluyorsun. 7 gün adet olucaksın diye birşey yok. Ben de azalma oldu. Hap kullanmadan önce 7 gün sürerdi şimdi 4 güne indi. Ara verdiğin 7 gün de korunuyor yani adet görmediğin günde ilacın etkisi devam eder. İlacını tabiki içmeye unutma.

Ben ara verdiğimde 2. yada 3. günü adet görüyordum 5 gün sürüyodu tam bittiğinde başlamış oluyodum öyle denk geldi hep. Tabi adet olana kadar ki 2 günde hamile kalınır mı bilmiyorum doktorunuza sormanız lazım ben o süreçte kalmadım
Yani 7 gün mü sürüyor? Benim normalde 7 gün sürmüyordu o yüzden anlayamadım.

Ben ara verdiğimde 2. yada 3. günü adet görüyordum 5 gün sürüyodu tam bittiğinde başlamış oluyodum öyle denk geldi hep. Tabi adet olana kadar ki 2 günde hamile kalınır mı bilmiyorum doktorunuza sormanız lazım ben o süreçte kalmadım
Çok soru sordum kusura bakmayın ama 7 günlük ara verileceği zaman mesel pazartesi son ilacı içtiysem bir dahaki salı mı başlamalıyım yoksa pazartesi mi? Pazartesi başlarsam 6 gün gibi geliyor bana ama bazı yerlerde okudum pazartesi bıraktıysan pazartesi başlıyorsun diyorlar. Ama o günde ilacı içmiş oluyoruz. yani 7 gün salı günü doluyor gibi kararsız kaldım.

Çok soru sordum kusura bakmayın ama 7 günlük ara verileceği zaman mesel pazartesi son ilacı içtiysem bir dahaki salı mı başlamalıyım yoksa pazartesi mi? Pazartesi başlarsam 6 gün gibi geliyor bana ama bazı yerlerde okudum pazartesi bıraktıysan pazartesi başlıyorsun diyorlar. Ama o günde ilacı içmiş oluyoruz. yani 7 gün salı günü doluyor gibi kararsız kaldım.
Adet bittiyse pazartesi de içilebilir bence. Ama aslında salı günü dolmuş oluyo. Yine de bi doktorunuza da sorun

7 gün içmeyip 8. gün başlamanız gerek son ilacı pazartesi içtiyseniz yeni pakete salı başlamalısınız ben öyle yapıyorum. Ayrıca paket bitince 3-4. gün falan adet oluyorum yeni pakete başlayacağım zamana bitmiş oluyor ama doktorlar 8. günde kanama bitse de bitmese de başlanacağını söylüyor.

X