Aile Planlaması Doğum kontrol hapı hakkında yardımcı olur musunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

BalePabucu

Devenin Bale Pabucu
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2011
648
8
İçimden bir ses bu konu taşınacak diyor ama acil cevap almalıyım kızlar bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim...

3 aydır doğum kontrol hapı (diane35) kullanıyorum hormon problemimden dolayı. İlk iki kutuyu kullandım ama 3. kutuda unutup da içmediğim günler çok oldu yani 2 gün üst üste içmediğim günler bile oldu sanırım, devam ettim ama haliyle 21 günü de geçmiş oldu. Ben de bari artık bırakayım bu kutuyu dedim 2-3 gündür içmiyorum adet olmayı bekliyorum şu an. Ama kafama da takıldı şimdi ne yapsam ki son 2-3 hap kaldı onları içmeli miyim? Ya da şimdi diğer kutuya başlarsam ne zaman başlamalıyım bilemedim?

bence adet olmayı bekle içme geri kalanını zaten düzensiz olmuş..adet olunca ikinci gün başlanyor sanırım o zaman devam edrsin içmeye..
ayrıca faydasını görmek için hiç aksatmamk lazım hatta hergün aynı saatlerde içmek gerekiyor..heleki hormonlar içi kullanıyorsan..

Ben de kullanıyorum canım. Hormonların düzelmesi için. Diane35 ve aldactone kullanıyorum. Hergün aynı saatind kullanmaya özen göster. Ben 2. kutudayım. 1. bitince 1 hafta ara verdim o zaman regl oldum. Eğer düzenli kullanıp doktora gitmeyi ihmal etmezsen hem adetin düzene girer hem de hormon bozukluğu kalmaz. Çok kişi ile konuştum. Biraz sabır gerektiriyor hemen pes etmemek lazım. Bence doktora sormalısın ne yapman gerektiğini. Ve çok dikkat et canım gününde ve saatinde kullan ilaci.

Son düzenleme:
X