Aile Planlaması Doğum kontrol hapı hakkında..Lütfen yardımcı olur musunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Aybk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2009
533
1
Hanımlar merhaba.
Nisan başı evleniyorum kısmetse.Korunma yöntemi olarak doğum kontrol hapını kullanmaya karar verdim.Doktor kontrolünde kullanmam gerektiğini biliyorum.Ancak bunun için herhangi bir alerji testi vs. yaptırılması gerekiyor mu bilmiyorum.
Aile hekimine başvurup hapın nasıl kullanılacağını öğrenmem yeterli olur mu,yoksa mutlaka bir hastahaneye mi gitmeliyim?
Doğum kontrol hapı kullanan arkadaşlarım nasıl bir yol izlediler,nereye başvurdular yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Reglime çok az kaldı hapın regl başlangıcında kullanılması gerekiyormuş.
Kısacası acil bilgiye ihtiyacım var.Sizlerden cevap bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle tebrikler!

Bende evlenmeden1 ay önce
jinekoloğa bir muayene olarak ilaç kullanmaya başlamıştım
2 sene olacak hala kullanıyorum
jinekoloğa gitmeni öneririm canım..

Herhangi bir test yaptılar mı? Daha doğrusu bunun testi falan var mı onuda bilmiyorum.Yoksa yalnızca bilgilendirme mi yapıyorlar.
Teşekkür ederim :)

Herhangi bir test yaptılar mı? Daha doğrusu bunun testi falan var mı onuda bilmiyorum.Yoksa yalnızca bilgilendirme mi yapıyorlar.
Teşekkür ederim :)

Beni sadece ultrasonla üstten muayene etti,test falan istemedi
muayene sonucuna göre de ilacımı yazdı...
Rica ederim...:)

Anladım tekrar teşekkür ederim.
O zaman bir hastahaneye başvurmalıyım :)

Anladım tekrar teşekkür ederim.
O zaman bir hastahaneye başvurmalıyım :)

bende nisan 16da evleniyorum canım.
2 hafta önce kadın doğum uzmanına gittim herhangi bir test yapmadı sadece ultrasona soktu baktı.
dkh kullanmak istediğimi söledim bi kaç soru sordu işte ..
sonra belara die bi hap verdi. bugün 4.günüm kullanıyorum

Bende 9 aydır dkh kullanıyorum. Jinekoloğa gittim ilk olarak ama ultrasona falan sokmadı aile planlamasına yönlendirdi ordakiler bilgi verdi. Hangi korunma yöntemini tercih etmem açısından bilgi verdiler. o kadar

arkdşlar ben adetimin 2.günü doğum kontrol hapı kullanmya başladım.adetim bittikten 2 gün sonra fln korunmasız ilişki yaşadım.hapları başladığımdan beri düzenli içtim şu an iilk kutum bitti.acaba korunmasız ilişki sırasında hamile kalmış olabilir miyim?ilk kutuda korumaz gibi söylentiler duydum kimi doktor uzman videolarında da ilk kutunun ilk hapı ile koruma başlar diyordu.çelişkide kaldım?

Ultrasonla bakıldı, test yapıldı ve sonrasında doğum kontrol hapı verildi bana...
Nisanda evlenicem diyorsun daha başlamak için erken bence...

arkdşlar ben adetimin 2.günü doğum kontrol hapı kullanmya başladım.adetim bittikten 2 gün sonra fln korunmasız ilişki yaşadım.hapları başladığımdan beri düzenli içtim şu an iilk kutum bitti.acaba korunmasız ilişki sırasında hamile kalmış olabilir miyim?ilk kutuda korumaz gibi söylentiler duydum kimi doktor uzman videolarında da ilk kutunun ilk hapı ile koruma başlar diyordu.çelişkide kaldım?

birşey olacağını sanmıyorum. regl in 1. günü başlanıyor normalde. 2 gün ile 5. gün arasında başlarsan ilk 7 gün ek yöntemlerle korunmak gerekiyor, ama sanmıyorum hamile olacağınızı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…