Aile Planlaması Doğum kontrol hapı hakkında biraz acil

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

zeytinagaci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
15.805
18.334
Arkadaşlar salı günü doğum kontrol hapı (yazz 24+4) yeni pakete başlamıştım
salı içtim çarşamba içtim

dün temizlik için eve abla geldi, o gelmeden önce ortalıktaki çöpleri topladım
sanıyorum ki paketi de çöpe atmışım :KK70: gitti 30 tl.

hapı dün gece içemedim

şimdi yeni paket alıp başlamak istemiyorum
2 gün içip bırakmış olsam ne olur?
şu an reglimin son günü

not: doktoruma soramıyorum çünkü doktorum yok, hapa başlarken sordum ilgisizce al bi tane iç dedi. ilacın prospektüsünde de bırakmak istediğinde ne yapacağın yazmıyor

Ben yasmin kullanıyorum. Eğer sadece 1 gün içmeyi unutursam ertesi gün 2 hapı içiyorum. 2 gün içmeyi unutursam şükür hiç olmadı o paket çöpe gidiyor. Yeni paket alıp baştan başlamak gerekiyor. Doktorum öyle anlatmıştı.

Ben yasmin kullanıyorum. Eğer sadece 1 gün içmeyi unutursam ertesi gün 2 hapı içiyorum. 2 gün içmeyi unutursam şükür hiç olmadı o paket çöpe gidiyor. Yeni paket alıp baştan başlamak gerekiyor. Doktorum öyle anlatmıştı.
ben de öyle kullanıyodum
şimdi ilacı bulsam sabah bi tane alıcam cuma yani bugün içmem gerekeni akşam içicem de

aklıma bu ay korunmama gerek olmadığı gelmedi ilaca başlarken
yani aslında bırakmak istiyorum şu an
ama galiba bi kere başladım bırakamıcam :'(

Yenisini al o gunu de icmis kabul et ona gore ic. Sadece 2 gun kullanmissin zaten.

Sadece 2 gün ictin ve birakmak istiyorsun dogru mu anladim?
Su an regl zamanin olmali ilaca basladigina gore, birak gitsin. Zaten acik renkli haplari icmeye baslayinca regl oluyorsun ve birakirsan da o donemde birakiyorsun.
Uzun zaman kullandim ben.
Reglin bittikten sonra koyu reknli haplari icerken birakirsan regl zamaninda sasmalar olabilir.

X