Aile Planlaması doğum kontrol hapı değiştirme

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

axsxkitom

Konyanın Gülü :)
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2007
487
10
38
arkadaşlar 6 aydır sağlık ocağının verdiği doğum kontrol hapını kullanıyordum.REGİNON..
ve bende kilo artışı yaptı,,iştahımıda açtı,,tüylenmede var gibi..
ve bu ay başka bir ilaç kullanmayı düşünüyorum gelinimiz uzun süredir microgynon kullanıyor ve çok memnun..
bende bu ay onu almayı düşünüyorum...yarın hapa başlamam gerek.

ama kararsızımda bir yandan...dr gitmeden kafama göre ilaç kullanmak istemiyorum..
ama kızları bırakacağım kimse olmadığı için dr gidemiyorum...

ne yapacağımı bilmiyorum,,yardımcı olurmusunuz..?
bu hapı denesem mi acaba???

arkadaşlar 6 aydır sağlık ocağının verdiği doğum kontrol hapını kullanıyordum.REGİNON..
ve bende kilo artışı yaptı,,iştahımıda açtı,,tüylenmede var gibi..
ve bu ay başka bir ilaç kullanmayı düşünüyorum gelinimiz uzun süredir microgynon kullanıyor ve çok memnun..
bende bu ay onu almayı düşünüyorum...yarın hapa başlamam gerek.

ama kararsızımda bir yandan...dr gitmeden kafama göre ilaç kullanmak istemiyorum..
ama kızları bırakacağım kimse olmadığı için dr gidemiyorum...

ne yapacağımı bilmiyorum,,yardımcı olurmusunuz..?
bu hapı denesem mi acaba???

merhaba öncelikle bende microgynon zedelerden biriyim bunu belirteyim fakat sana tavsiyem doktora gitmeden önce sakın değiştirme hormon testini tahlilini felan yaptır doktor da ona göre ilaç versin bence ben microgynonu kullanmaya başlayalı 5 ay oldu fakat 12 kilo aldım cinsel isteksizlik + iştah arttırma+ selülit+kılcaldamar çatlakları+unutkanlık+psikolojik etkilenme depresyon gibi belirtiler ortaya cıktı:KK50: sen sen ol mecbur değilsen bu ilacı kullanma tavsiyemdir doktorlar leblebi gibi yazıyor bu ilaçları bana etkileri böyle fakat her bünyede aynı etkiyi göstermez tabikide kişiden kişiye değişir canım sen doktora mutlaka danış :KK34:

X