Dogum kontrol hapi adet gecikmesi?

zumra1438

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2024
33
3
22
Kızlar lütfen yardım edin ağrılı adet dönemim var doktor dogum kontrol hapi yazdı ağrılarını azaltır dedi adetin ilk günü kullanmaya başladım 10. Günde kanama yaptı ilacı ara verdim 12 gün sürdü kanamam
Normalde adetim duzenlidir dün adet olmam lazımdı ama olmadım benim ara kanama dediğim acaba adet miydi yani bilmiyorum daha önce başına gelen bilgisi olan varsa yazabilir mi

İlacı düzensiz kullanırsanız adet döngünüz şaşar. Ara kanama yapabilir bu ilaçlar ara vermeseydiniz keşke, ara kanama siz ilacı bırakınca normal adete dönmüştür vücut hapı bırakınca adet olma zamanınız geldiğini düşündüğü için

Bende bırakmak istemedim ama bünyemi altust etti kusmaya başladım doktorum birakmami söyledi o yüzden bıraktım

Doktor bana da ağrılı adet dönemim için verdi ama benim ilk kutumda her gün ağrılarım oluyor ve hapın bitmesine daha 13 gün var napıcam bilmiyorum hapı bırakmak istiyorum ama yapamıyorum. Sizin adet döneminiz şimdi düzeldi mi bırakınca başka bir etkisi oldu mu?

Kızlar lütfen yardım edin ağrılı adet dönemim var doktor dogum kontrol hapi yazdı ağrılarını azaltır dedi adetin ilk günü kullanmaya başladım 10. Günde kanama yaptı ilacı ara verdim 12 gün sürdü kanamam
Normalde adetim duzenlidir dün adet olmam lazımdı ama olmadım benim ara kanama dediğim acaba adet miydi yani bilmiyorum daha önce başına gelen bilgisi olan varsa yazabilir mi
İlacı bıraktığınız an kanama başlar. İlk 14 gün östorojen ve son 14 gün progestron hormonları vardır. Düzensizlik yapar. Ben bıraktığımda hem uzun sürmüştü kanamam hem de ertesi ay geç olmuştu.

Doktor bana da ağrılı adet dönemim için verdi ama benim ilk kutumda her gün ağrılarım oluyor ve hapın bitmesine daha 13 gün var napıcam bilmiyorum hapı bırakmak istiyorum ama yapamıyorum. Sizin adet döneminiz şimdi düzeldi mi bırakınca başka bir etkisi oldu mu?
Hayır 10 gun gecikti hala adet olmadım ama 15 gün ara kanama gördüm o adet kanamasi miydi bilmiyorum bende agri yapiyo diye bıraktım normalde bu ayın 2 sinde adet olmam lazımdı olmadım hala

Ben 18 ağustosta bıraktım hemen kanamam oldu 12 gün sürdü zaten bittiği gün adet olmam lazımdı benim adet dongum çok düzenliydi hala adet olmadim ağrılarım var ama bilmiyorum
İlacı bıraktığınız an kanama başlar. İlk 14 gün östorojen ve son 14 gün progestron hormonları vardır. Düzensizlik yapar. Ben bıraktığımda hem uzun sürmüştü kanamam hem de ertesi ay geç olmuştu.

Ben 18 ağustosta bıraktım hemen kanamam oldu 12 gün sürdü zaten bittiği gün adet olmam lazımdı benim adet dongum çok düzenliydi hala adet olmadim ağrılarım var ama bilmiyorum
Benim de çok düzenliydi. Vücut sentetik hormonu atıp toparlamaya çalışıyor. Ondan oluyor. Herkeste de farklı belirtiler oluyor malesef

Evet bana doktorum 2 kutu bitene kadar olur sakın bırakma dedi ben bıraktım ama
Doğrudur. Ben 7 ay kadar kullandım, fsh ve amh etkilemişti. Ancak 6 ay sonra tamamen hormonlarım düzeldi. Bende bu şekilde bir sıkıntı yaptığı için doktor bilgisi dahilinde bir daha kullanmadım.

X