Aile Planlaması doğum kontrol hapı acil yardım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

regarde-moi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2014
1.072
764
Merhaba
Ben yaklaşık sekiz aydır yasmin kullanıyorum. Bu ay adetimi üç gün geciktirmem gerekti. Bir kutu yasmini bitirdikten sonra ara vermeden üç tane daha içip bıraktım. İlacı bıraktığım günden sonraki gün adet oldum ve beş gün sürdü. Toplamda yedi gün ara verip yeni kutuya başladım ancak yeni kutuya başlayalı bir hafta olmasına rağmen göğüslerimde şişkinlik ve cok az da ağrı mevcut. Asıl şikayetim göğüslerde dolguluk hissi ve psikolojik mi bilmiyorum ama bir iki gun de mide bulantısı olup geçti. Bir ecza sitesinde adet geciktirici olarak bu sekilde kullanilmasi gerektigi yaziyordu. İlacımi hergün aynı saatte aldım. Kullanımda bir yanlışlık mı yaptım ve hamilelik mi oluştu diye korkuyorum. Beni aydınlatırsaniz eğer çok çok sevinirim. Teşekkürler.

Gebelik olacagini dusunmuyorum,ilaci yanlis kullanmandan öturu yanetkilerini fazla hissetmisin,gogus siskinligi ve bulanti gibi.yinede rahat edemzsen test yap.

Gebelik olacagini dusunmuyorum,ilaci yanlis kullanmandan öturu yanetkilerini fazla hissetmisin,gogus siskinligi ve bulanti gibi.yinede rahat edemzsen test yap.
Ben de öyle düşünmek istiyorum ama belirtiler rahatsız edici olduğu için panik yaptım. İnşallah öyledir. Cevabın için çok çok teşekkür ederim.

Ara vermeden iki kutuyu birleştirmek vücutta kötü etkilere yol açıyor.
Yapılmaması gereken bir şey.

Ben de bir defa yaptım o hatayı ve bütün dengem şaştı.

Ara vermeden iki kutuyu birleştirmek vücutta kötü etkilere yol açıyor.
Yapılmaması gereken bir şey.

Ben de bir defa yaptım o hatayı ve bütün dengem şaştı.
peki ikinci kutuyu bitirip mi bırakmıştiniz. Yani ben ikinci kutudan üç tane içip bıraktım. Bu kadar farklılık gozlemleyince acaba hamile miyim diye endişelendim.
Çalıştığım yerde bi abla var iki gün önce hamile misin diye sordu bana öyle hissetmis ki hiç konuşmamıstik bu konuda. Ben de iyice korktum.
Evet düzensiz kullandım ama hamileliğe yol acicak birşey yapmamisim değil mi? Cevabınız için çok teşekkür ederim.

peki ikinci kutuyu bitirip mi bırakmıştiniz. Yani ben ikinci kutudan üç tane içip bıraktım. Bu kadar farklılık gozlemleyince acaba hamile miyim diye endişelendim.
Çalıştığım yerde bi abla var iki gün önce hamile misin diye sordu bana öyle hissetmis ki hiç konuşmamıstik bu konuda. Ben de iyice korktum.
Evet düzensiz kullandım ama hamileliğe yol acicak birşey yapmamisim değil mi? Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Çok düşük de olsa hamilelik ihtimali her zaman var.
Bu kadar şüpheleniyorsan test yapmalısın.

Evet kutuyu yarım bırakmak çok büyük hata.
Ben ikinci kutunun tamamını kullandım bu yüzden ara vermeden önce.

Ara vermeden kullanıldığında adeti geciktirebileceğiniz zaten içinden çıkan prospektüste de var ama üç gün içip bırakmak değil bütün kutuyu aynen kullanmanız gerekiyordu o yüzden regl olduğunuzu düşünüyorum. Gebelik oluşmamıştır ilacı içmeyi unutmadıysanız ve aynı saatte içtiyseniz yan etkilerin de sebebi yanlış kullanımdır, yasmini yanlış kullandığım zamanlarda ara kanamam oluyordu ve göğüslerim çok ağrıyordu

Merhabalar bana acil yardım edecek olan varmi :KK43: 7 aydır yasmin kullanıyorum.kutu bittikten sonra 3. Gün adet oluyordum her seferinde ama geçen ay kutu bitti o akşam adet oldum üstelik adet değilde leke leke şeklinde ve 2 gün sürdü. Bu ayda daha kutumun bitmesine 2 gün var yani 2 hap kaldı ama benim kahverengi lekem geldi sebebi nedir neden böyle oluyor hiçbbaşına gelen varmi :KK43:((((

Merhabalar bana acil yardım edecek olan varmi :KK43: 7 aydır yasmin kullanıyorum.kutu bittikten sonra 3. Gün adet oluyordum her seferinde ama geçen ay kutu bitti o akşam adet oldum üstelik adet değilde leke leke şeklinde ve 2 gün sürdü. Bu ayda daha kutumun bitmesine 2 gün var yani 2 hap kaldı ama benim kahverengi lekem geldi sebebi nedir neden böyle oluyor hiçbbaşına gelen varmi :KK43:((((
canım korkma ben 2 yıldır kullanıyorum. 2 ay önce hapımın bitmesine 10 gün varken kahverengi akıntım gelmişti doktora gittim bir sorun olmadıgını söyledi bende çok endişelenmiştim ilacını düzenli olarak kullanıyorsan sorun yoktur böyle etkileri oluyor

X