Doğum kilolari

040816fs

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2017
102
51
25
Hamileliğniz boyunca kac kilo aldınız? Doğumda ne kadarı gitdi? Sezaryanla doğum yapanlar kilo vermekte zorandınızmi? Emzirmek kilo vermede yardımcımı?

İlk hamileligimde 22 kilo aldım bebeğim çok emmesi o kilolar zor gitti.

2. Ve 3.hamileliklerimde 12 kilo aldım son doğum 10 ay önce oldu 12+4 kilo verdim.
Emziriykrum ucu de sezeryanla.

İlk hamileligimde 22 kilo aldım bebeğim çok emmesi o kilolar zor gitti.

2. Ve 3.hamileliklerimde 12 kilo aldım son doğum 10 ay önce oldu 12+4 kilo verdim.
Emziriykrum ucu de sezeryanla.
Benim ilk hamileliğim 18 kilo aldım ve cok korkuyorum üstelik bu konuda cok hasasdın ama 30 haftadan sonra normal ireliyen Kilo alimim 2 haftada bozuldu şimdi 36 haftalığım biraz tedirginim.

Bu satırları poğaça yerken yazıyorum. Hamilelikte 15 kilo aldım. Normal doğum yapalı 9 ay oldu, 11 kilo verdim. Bence emzirmekle kilo vermenin ilgisi yok.

Benimde ilk doğumum olacak Allah nasip ederse şu ana kadar 5 kilo aldım ve çok almaktan kiloların kalıcı olmasından çok korkuyorum

Eğer doğum kilonu iki sene içerisinde veremiyorsan mutlaka bir diyetisyen yardımı alman gerek.Vücudun normale dönmesi bana göre 2 seneyi buluyo

18 kilo aldım, doğumda 5i gitti, 4 veya 5 ayda eski kilomdaydım, hâla gidiyor.

Emzirmek+gazlı bebek=hızlı kilo verme

16 kilo aldım.
Sezaryenle doğum yaptım.
Doğum çıkışı tartılmadım.
15 20 günde hiç emzirmeden tamamını verdim. Doğum çıkışı dev göbeğim duruyordu ama bildiğin balon gibi sönüyorsun ilk 2 hafta.
Sonra emzirmeye başladım, gram gitmedi.
Hamilelik öncesi kilonun altına düşemedim yani.
Not:zaten şişman hamile kalmıştım.

Ben 29 kilo aldım :anneadayı:
Oğluşum 16 aylık oldu ama ben son dört kiloyu veremiyorum.
Emzirmenin kilo vermede çok etkili olduğunu düşünüyorum ama acıktırmada da çok etkili oluyor. :kk77:

24 kilo aldim. Sezeryanla dogum yapmak zorunda kaldim, dogumda 4 kilo gitti. Bebegim 3 bucuk aylik 20 kilo verdim. Sutum olmadigi icin sadece 2 hafta falan emzirebildim sonrasinda tamamen kesildi.

Hamileligin ilk ayinda 3 kilo verdim. Sonra o 3 kiloyu geri aldim, uzerine bir de 25 kilo aldim. En cok kiloyu son ayda aldim.
Dogumda 3-4 kilo ancak gitti, sonra hergun bir kilo verdim derken bir gun tik diye durdu kilo vermem. Bebegim cilginlar gibi de emdi iki yil boyunca buna ragmen veremedim. 7 si kaldi, ne yapsam veremiyorum artik baya baya kaldi uzerimde. Az da degil ki tam 7 kilo!

6 kilo aldım .
3.5 kilo doğdu oğlum .
Lohusalık döneminde aldıklarımı verdim .
Çok emziremedim de . 5 ay sadece ..

Ama:)))

Zaten 90 kilo ile hamile kalmıştım , içimdeki birikmişler yetti sanırım yavrumu beslemeye .:confused:

X