Doğum Iznine Ayrilcak çalişan Anneler

ranam1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
34
0
39
ben 32.haftalık hamileyim ve doktordan çalışabilir raporu aldım 3.haftaya kadar çalışcam doğumdan önceki iznimi doğumdan sonraya aktarcam.bi sorun olurmu ki acaba doğumdan sonraya aktardığım izin sürelerinin rapor parasını ssk dan alabilrmiyim.yoksa 2 aylık olarak mı baz alınır yani doğumdan önceki iznim yanarmıki.bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorumm.

tabiki aktarılan haftaların ücretini alabiliyorsun yoksa aktarmanın bi anlamı olmaz.37.haftada dr tekrar gidip çalışmaz raporu alıp işyerine vermelisin.haa şöyle bir durum var eğer 37.haftadan önce doğum yaparsan umarım olmaz doğum sonrası iznin otomatik olarak başlar.

doğum parasını alıyorsun.bir de rapor alsan bile istediğin zaman iptal ettirip izine ayrılabiliyormuşsun

Bende 32. haftadayım fakat henüz hiç bir işlem yapmadım... Muhasebicide bişeycik demedi ne yapmam gerekiyor ki ???

Bende 32. haftadayım fakat henüz hiç bir işlem yapmadım... Muhasebicide bişeycik demedi ne yapmam gerekiyor ki ???
canım eğer izinini doğum sonrasına aktarmak istiyorsan dr undan rapor alıyorsun çalıştığın yere
veriyorsun 8 haftalık doğum öncesi izninin 5 haftasını aktarabilirsin doğum sonrasına
3 hafta kala mecburen izine ayrılman gerekiyor.32.haftada alman gerekiyor raporu yoksa
izin hakkın başladı izine de ayrılabilirsin

bende 31,1 haftalığım bu haftamı rapurumu almam lazım kızlar yoksa 32,0 damı?bana yardımcı olursanız sevinirim.

bende 31,1 haftalığım bu haftamı rapurumu almam lazım kızlar yoksa 32,0 damı?bana yardımcı olursanız sevinirim.

32.haftada raporunu alman gerekiyor...3 haftaya kadar çalışabilir raporu veriyorlar...tabi durumun uygun bulunursa...3 hafta varken doğumuna bir daha gidiyorsun hastaneye ve bu kez de çalışamaz raporu alıyorsun..
doğum yaptıktan sonra da iznin 8+5 olarak tekrar düzenleniyor ve sen artık izinli sayılıyorsun..

32.haftada raporu almalısın.eğer çalışmayı düşünüyosan doktorundan 37.haftaya kadar çalışabilir raporu alıp işyerine vermelisin.eğer izine ayrılacaksan da raporunu o tarihte alabilirsin.ben şuan 33.haftalık hamileyim geçen hafta çalışabilir kağıdı aldım ve çalışıyorum.inş.bi aksilik olmazsa 37.haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum.5 haftamı bebeğimle geçirmek istiyorum.doğumdan sonra toplam 8+5 hafta kullanmış oluyorum.

evet arkadaşlar bende çalışmak istiyorum bebişimle fazla zaman geçirmek için ama 37.haftaya kadar dayanmam çok zor ve zaten 38, haftada sezeryanım var ....yarın dr da randevum var zaten son kez onunla görüşüp karar vereceğim...çok teşekkürler arkadaşlar

bende rapor alıcam 37 haftada ayrılmayı düşünüyorum doktorumla konuştum 10 nisanda rapor yazıcak o gün 32.2 günlük oluyo

Doğumdan sonrada 8+5 hafta bana çok az geliyor sanki yaaa ben bebişimden nasıl ayrılacağım hiç bilmiyorum :1no2: daha minnacık olacak :çok üzgünüm:

arkadaşlar ben doğumdan sonra çalışmayacagım ve 32, haftamda izne ayrılacam peki bu parayı izin bittikten sonramı alıyoruzz.yaa işveren işten çıkartırsa o zaman ne olacak????????????

arkadaşlar ben doğumdan sonra çalışmayacagım ve 32, haftamda izne ayrılacam peki bu parayı izin bittikten sonramı alıyoruzz.yaa işveren işten çıkartırsa o zaman ne olacak????????????
evet ayşecim, ücretli iznin bittikten sonra firmanın bağlı olduğu il sigorta müdürlüğünden izin paranı alıyorsun..tabi ki aldığın önceki ve sonraki raporları, evlilik cüzdanını, doğum raporunu, 120 prim gün sayısını gösteren vizite kağıdını sunman gerekiyor..
işveren seni işten çıkaramaz...
bildiğim kadarıyla, doğum için izin aldığın tarihten başlayarak geriye doğru (son bir yıl içinde) 120 iş gününe sahipsen zaten izni hak etmiş sayılırsın..

Arkadaşlar Bugün 32+3 Haftalik Hamileyim çalişabilir Raporunu Almadim Henüz. Perşembeye Kontrolüm Var. O Zaman 32+6 Oluyorum Rapor Için Bi Sakincasi Olur Mu Yada Benim Için Herhangi Bir Dezavantaji?
Yoksa Perşembeyi Beklemeyip Bugün Mü Gidip Alsam çalişabilir Raporunu?

Kızlar bende 31.03.2008 tarihinde 31+6 haftalıkken raporumu aldım ama 37 haftaya kadar çalışabilir yazısı aldım rapor tarihinizi geçirmeyin kızlar

kızlar raporu hallettik fakat ssk da maaşların ödenmesi için bi dosyamı ne açılması gerekiyormuş.. o nedir neyin nesidir haberi olan varmı? oranın bi doktoruna görünmek gerekiyormuş...

bi sorun olmaz canım olmuyor daha doğrusu kendimden biliyorum.doğumdan sonraya aktarman daha iyi çünkü doğumdan sonra izne daha çok ihtiyacın olucak .hoşçakal

Doğumdan sonrada 8+5 hafta bana çok az geliyor sanki yaaa ben bebişimden nasıl ayrılacağım hiç bilmiyorum :1no2: daha minnacık olacak :çok üzgünüm:

canım ayrılmak çok zor oluyo biliyorum.bende ilk işe gittiğim gün ağlayarak gitmiştim bi kaç gün ağladımsenağlama ama sonra kendimi alıştırdım meburen.çocuklarımız için çalışıyoruz onun için zorluklara katlanmalıyız çünkü biz anneyiz güçlü :hooraylmalıyız.haksızmıyımmmm...:CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…