Doğduğun yermi doyduğun yermi?

gulcanh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2008
5
0
Memleket neresi sizce?doğduğun yermi doyduduğun yer mi?gurbet memleket,memleket gurbet olabilirmi?

doğdugum yer tabiki derim ama 1 yıldır gurbeteyım şimdi doydugun yer demeye başladım çünkü burada mutluym eşimle

Ne doğduğum, ne de doyduğum yerdeyim şu an.. Bir yıldır bambaşka bir yerdeyim, ama eşimle olduğum her yere benim diyebiliyorum..

bu Vatanın her bir tarafı benim memleketim zaten...
doyduğum yer de,doğduğum ye rde....
sevgiler...

düşündüm biran ama karar veremedım ama dogdugum yer daha agır basıyor annemden babamdan kardeslerımden sevdıklerımden uzak bı yerde doyabılırım ama ruhum aç kalır yapamam onlar olmadan

Doğduğum yere çok uzaklarda yaşıyorum 12 yıldır. Tabiiki doğduğum yer hep özlemim, hasretim oldu.
Ama doyduğum yerde eşim ve çocuklarımla mutluyum gurbet memleket olmsada huzurlu olunca
farketmiyor çok.....

Doyduğum yer.Çünkü doğduğun yerden bir çıktınmı bir daha kolay kolay dönüşü olmuyor.Nerede mutluysan orası asıl yerin oluyor.

doğduğum yeri çok özlüyorum ama doyduğum yerden de ayrılamam en önemlisi birlikte eşinle olduğun yer tabi ben adapazarlıyım ve istanbul pendikte yaşıyorum

Uzun yıllardır gurbetteyim :nazar:

Öyle ki doğduğum yeri,doyduğum yerlere göre daha az bilir oldum :nazar:

Kendimi bazen kendi memleketimde yabancı hissediyorum :nazar:

Ama bu bir seçim,sonuçlarına(avantajlarına,dezavantalarına) katlanmak gerek a.s

İkisi de aynı. Bir taraf sana hayatın için gerekli olan olanakları sunuyor,bir tarafta canının parçaları var.ikisinden de geçilmez derim ben.

bnce doydugun yer zanla memlket olabılıyor dogdugun yerde gurbet oluyo nben caznkılıym mesela ama sende 1sefr anca gıdeblıyorm baznade onuda gıdmeıyorm. ama doydugm yeerde mutluymda :))

ya bende 6 yıldır gurbetteyim alıştım artık doyduğun yer derim tabiki doğduğun yerde önemli ama doyduğun yer daha önemli sonunda bir gün doğduğun yere tekrar döneceksin zor ama şimdilik senede 2- 3 dafa gidiyoruz ama seneye 1 defa gidebilecem yani eşim asker olduğu için

dogdugun yer hasretin doydugun yer yasam savasin bende uzun zamandan beri dogdugum yerden uzaktayim ne oraliyim nede burali

X