Kontakt Lens doğal duruşlu belirginlestirici lens yardımı ?? solotica rainbow vb. öneriler ?

Krasivaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2010
185
0
Merhaba kızlar, burda birçok arkadaş deneyimlerini ve fotolarını paylaşmış bu yüzden bilgisi deneyimi olan arkadaşlardan bu konuda yardım istiyorum. Öncelikle oldukça beyaz tenliyim iri ela(yeşilimsi ve bal rengi tonlar mevcut gözümde) gözlerim var saç rengim bal sarısı. Bir proje gereği gözlerimi vurgulamam gerekiyor foto çekimi olucak acık mekan ve gün ışıgında. Bana Solotica nc mel tavsiye edilmisti fakat bazı fotolara bakıyorum cok dogal gün ısıgında ama bazı arkadaslarda belirgin noktalar falan var bu foto cekiminde hos durmayabilir :S
Rainbow nasıl bir lens? genelde kullanan arkadaslar fotolarını gordugum koyu kahve gözlü pek net bi fikir alamadım. açık kahve yada ela gözlü arkadaslar cok dogal ama gözlerimin rengini belirgenlestirip vurgulayacak ne önerirler?

Canım,ben rainbow giallo,tanita yellow,soleko giallo ve nc mel kullanmış açık kahve gözlü biri olarak diyebilirim ki,mel ve rainbow giallo arasında kalabilirsin ama ondan da mel galip çıkar,çünkü mel her şekilde uzaktan da renkli oluşu belli olan,bakışını da yüzünün ifadesini de yumuşatan bir lens,giallo çok doğal dokusu falan iyi evet,ama pupil çok büyük,pupil çevremdeki alan da açık renk sarımsı olmasına rağmen pupilim de normalde çok büyük olmasına rağmen,çok güneşli bir ortamda o da yakın konuşma mesafesinden kendini ele verebilir,diceksin ki gerçek ela gözlerde de ortası pupil çevresi açık kahverengi doğal durur,ben de öyle düşünmüştüm canım ama aynı şekil durum oluşmuyor,pörtlek duruyor lens pupil küçülünce,hem de rainbow gözü büyük göstermiyor bir de bu durum var,ayrıca bir de makyajlı giallo çok güzel durmuyor biraz ağır kaçıyor ona makyaj,solotica bu durumdan galip çıkar,bir de senin için en uygun seriyi danışıp buldun mu şahane olur,umarım yardımcı olmuşumdur

cok tesekkur ederim canım yardımların icin..natural colors mel i tavsiye etmisti herkes bana zaten ela gözlüsün daha da belirginlesir diye ama sonra kayıyo falan lens oldugu belli oluyo hemen diye birkac sey okudum kafam karıstı..fotograf cekimi de olacagı icin kotu cıkmak istemem balık gozlu gibi :S kayma batma konusunda fikrin nedir ? cok sık lensi takmayı dusunmuyorum. birde sana uygun serisi derken natural colors hidrocharm falan onları mı kastetiyorsun canım ?

Evet,nc mi hidrocharme mı demek istedim,kendi göz dianı bilmen iyi olur çünkü soloticaların diası 14.2,nc göz çapına büyük gelirse kayma olabilir,küçük çaplılara charme ya da cor öneriliyor,kayma olsa bile gözükmüyor,bende hafif kayma oldu göz çapım biraz küçük olduğu için nc de,ama yine de çok memnunum renginden ve ifadesinden hala kullanıyorum,cor mel sipariş ettim onu bekliyorum,bana o uygun olucak,bence ilk önce öğren dianı ona göre karar ver canım

berry'cim bende nc mel aldım..dedigin gibi cok dogal ve benm goz rengime cok yakınmıs rengi..cok bi degisiklik olmadı benm icin yani ama parlaklastı :) yannz dedigin gibi hafif capta bi kayma oluyor yakından belli oluyor..foto cekiminde sorun olmadı ama normalde takınca fark etti insanlar kayıyor die..bunu nasıl onleyebiliriz :S hidrocor larını alınca deneyimini benmle paylasır mısın ?? bende ona gore yol izliyim :)

corlarımı alınca paylaşırım canım,nc için tam uygun dia gerekli,quartzo gibi üçlü opak serinin lensi için bile,ama yine de çok güzel bir lens ve özenli bir makyajla kaydığı belli bile olmuyor,hala kullanıyorum,kullanmaya da devam edicem,heyecanla bekliyorum gelmesini corun

canım cor'ların geldimi merakla bekliyorum valla..beni unutmadın dimi ? :)

resim koysanız daha iyi olurdu. benim size tavsyem ela tonlarındaysanız ve yakın çekim pro fotolar çekilecekse belli olmaması için japon lensleri var elmde tanita tikaram. bunların yeşili ben kendim kullanıyorum ve lens firmalarından arkadaşlarım bile geldiğinde kesinlikle anlayamıyorlar. ama bir resim görelim derim ben :)

o lens cok rahatsızlık veriyormus diye duydum ben ama..ki solotica bile asırı rahat degil bana gore arada batma yaptı ve cekimden sonra arabamla donerken aksam ısıkları trafik lambalarını bi garip goruyodum gorusumu de engelledi :S bu tanitaları deneme sansımız yok mu canım acaba ? buraya foto nasıl yükleniyor birde

önerileriniz için çok teşekkürler kızlar bende düşünüyor ve bir türlü karar veremiyordum sayenizde mel almaya karar verdim aldığımda foto eklerim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…