Doğal deodorant

Mai ve siyah

Kahve nefestir ..
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2014
84
62
Merhaba hanımlar. Kişisel bakımına özen gösterip aynı zamanda aşırı doğalcı biri olarak her aradığım ürünü bulmak bazen zor olabiliyor. Organik sertifikalı rollonum bittiğinde (markettekileri içeriklerinden solayı tercih etmiyorum) sipariş için biraz geç kaldığımı gördüm. İyikide geç kalmışım kafamda bi ışık çaktı, neden bunuda kendim yapmıyım ki dedim. Küçük bi araştırma sonrası işe koyuldum :)

Malzemeler: bir adet içi boş yıkanıp temizlenmiş cam rollon şişesi
En az 20 ml hindistan cevizi yağı
Karbonat
Sıcak su
En sevdiğiniz parfüm veya esanstan bir kaç büyük damla

Önce hindistan cevizi yapını şişesinden kendi deodorant şişeme boşalttım. Üç çay kaşığı karbonat ve az bi miktar sıcak su ekleyip çalkaladım. Birbiriyle bütünleşince favori parfümümden bu karışıma ekledim. (Hindistan cevizi kokusu kalamsın diye biraz abartmış olabilirim :)
Bu larışımı bi gün beklettim ve ara ara çalkaladım. Kullanmaya başlayalı iki gün oldu ve sonuç beklediğiden kat kat iyi, kokusuda korumasıda istediğimden iyi oldu

bilgi gerçekten çok güzel teşekkür ederiz.. ama ben bu deodorantın iç kısmında ki şeyi çıkaramıyorum siz nasıl çıkarıyosunuz ?

Rica ederim
Gerçekten benim içnde zoe olmuştu çıkartmak, bıçak gibi keskin bişeyle uçlarını sivriltmeye çalışıp uzun uğraşlar sonucu çıkarttım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…