* Doç. Dr. Arda LEMBET'e gidenler

meryusem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2013
170
4
Arda Lembet'e gidenler sizlerin yorumlarına ihtiyacım var.. doktor beyden memnun kaldınız mı?
riskli gebeliklerde nasıl bir gebelik takibi yapmakta.. nasıl doğum öyküleriniz oldu veya olmakta..

merhaba ben arda beye gitmedim fakat kadıköyde klinigi var ordan kendisini isim olarak biliyorum ben tolga bey varordakiı klinikte ona gitmiştim hepsi aynı klinikte sanırım fakat arda beyin iyi birisi oldugunu duymuştum

Arda Bey ile 2010 yilinda supriz gebeligim ile tanistim. Ciddi bir hastalik sonrasinda gebe kaldigim icin kafamiz son derece karisikti. Bizi gebeligim her asamasinda bilimsel dayanaklari ile aciklama yaparak aydinlatti ve kizimiza 23 saat suren normal dogum ile kavusmamizi sagladi. Dogum maratonunda bir kez bile sezeryana donelim demedi. Butun isteklerime saygi duydu. Ikinci bebegimde yavrumu once babasina sonra Arda Bey'in derin tecrube ve bilgisine borcluyum. 40. Haftamda siddetli bir enfeksiyon geciriyordum ve atesim cok yukselince esim Arda Bey'i aradi acil goreyim demis, muayene esnasinda bebegin strese girdigini fark edip aninda ameliyat karari verdi, klinikten hastaneye gidip ameliyata alinmam 20 dakikayi buldu ancak. Arda Bey oylsine seri hareket etmiski actiklarinda bebek kakasini yapmis ve cok sukur tam zamaninda mudahele ile hic sorunsuz yavruma kavustum. Arda Bey hastalari ile cok acik bicimde riskleri anlatan bir doktor. Detayli bir bicimde anlatir. Anne adayi olarak sizin endiselenmenize gerek kalmadan butu detaylari gozde gecirir. Kendisi son derece detaycidir. Ayni zamanda detayli ultrasonukendisi yapar ve gerekli gordugu durumda bunu her gorusmede tekrarlar. Kendisinden Allah bin kere razi olsun.

Arda Lembet'e gidenler sizlerin yorumlarına ihtiyacım var.. doktor beyden memnun kaldınız mı?
riskli gebeliklerde nasıl bir gebelik takibi yapmakta.. nasıl doğum öyküleriniz oldu veya olmakta..

Canım r.a. yetmezliği forumundan bilirsin beni. Ben de Arda Beyin hastasıydım. Arda Bey riskli gebeleri özellikle geçmişinde erken doğum öyküsü bulunanları sıkı takip ediyor. Detaycı, septik her an her şeye hazırlıklı ve hemen bir çözüm yolu bulan bir dr. Sezgileriyle değil bilimsel verilere göre hareket eden bir dr. O yüzden riskliyse hasta her şey çok güzel olacak vb. sözler de söylemez yaptığını söyler olanı söyler.

Benim biliyorsun laparoskopik serklajımı yapmıştı sonunda başarıya ulaştık çok şükür...

ben de 28 haftalık hamileyim Arda beyin Bağdat caddesindeki kliniğine gidiyorum. Fakat son zamanlarda aklımı kurcalayan bir şey var. Bu benim ilk hamileliğim, yaşım 32, normal yollarla hamile kaldım (hatta korunurken) bu zamana kadar çok şükür hamilelikle ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım. Özel sigortam yok doktor ücretini kendi cebimden veriyorum. Arda beyin uzmanlık alanı riskli gebelikler bende hiç bir sorun yokken acaba boş yere mi gidiyorum boş yere mi bu kadar para veriyorum diye düşünüyorum. Bir kaç kez değiştirmek istedim buna da eşim pek yanaşmadı "ya ileride bir sorunla karşılaşırsak vicdan azabı çekeriz" diyor. dün de doğum fiyatlarını öğrendim iyice aklım karıştı. Bu saatten sonra doktor değiştirsem zorlanır mıyım?

Ben de Arda bey de doğum yaptım. Yine hamileyim tekrardan ona gideceğim. Mükemmel bir doktor. Ilk başlarda tavırları biraz soğuk gelmişti ama doktorluğundan dolayı yine tercihim.

Sevgili arkadasim,
Haklisin Arda Bey biraz pahali bir doktor ancak konusuna cok hakim. Dogumu genellikle ozel bir hastanede yaptiriyor, o yuzden onceden sigortanizin olmadigini bilmesi yerinde olacaktir. Ben baska sehire tasindim ama gebe kalsam kesinlikle 12. Hafta ve 20. Hafta testlerim icin Arda Bey'e gitmek isterim:)

21. Haftamda ayrintili ultrason icin gittim. 36 yasinda hamile oldugum icin, cok arastirdim ve arda beye karar verdim. Muayene sirasinda nefesimi tuttum ve onun seri sekilde konusmasini dinleyip,yuz mimiklerinden kotu bisey varmi anlamaya calistim. Hooop 10dk da bitti dedi.gitti. kalakaldim.ne bi soru sordum ne bebegimi dogru durust gordum.soguk bi tavri var ama bilgisine cok guvendigim icin prof kaprisi deyip avuttum kendimi.

24.haftamda ikiz riskli gebelik olarak Liv ulusta gittiğim de tarafından kendisine yönlendirildim.Hastanede kendisine gittiğim muayene için para ödememe rağmen yeterli gelmediği için özel muayenesine de davet ediyor gitmeyi istemezseniz yüzünüze bile bakmıyor sorularınıza cevap vermiyor tek derdi para.Bu meslekte böyle insanların olması çok üzücü zaten zor günler yaşarken hekim diyemeyeceğim bu insanların sizi hastane ve dr arayışına sokması kabul edilemez.ASLA ASLA BULAŞMAYIN!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…