Dizkapamn rengi koyulat.Yardm ltfen..

saara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2009
7
0
meraba arkadaşlar benım bacaklarımın diz kapak bölgesinde kuru ve rengi gittikce koyulaşan ölu deri tabakası oluştu neyapıcamı bilmiyorumsenağlama çok rahatsız edici bişey özellikle yazın gelmesiyle bendede takıntı haline geldi :eek:klava:lüttfeeeeeeeen yardım edin bana:a015: şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

valla canim, bu konuda benim hic bir bilgim yok.

ama sana tavsiyem, bir cilt doktoruna gorunmen ;-)

Allah yardimcin olsun a.s.

canım her banyoda kese yap, ardından bolca nemlendirici sür. yatarken de her gece sürersen kuruluğu önleyebilirsin diye düşünüyorum.

çok kuru bir cilt ise nemlendirici yetmiyor yada nemlendiricin yetersiz kalıyor olabilir..
su bazlı dermatolojik nemlendiriciler var onları kullanabilirsin..
ya da her banyodan sonra bebe yağı sürebilirsin...

Aynı sorun bendede vardı fakat geçirdim çok sık banyo yapıp her banyoda dizlerine kese yap ölü deriden kurtul banyodan sonra kesinlikle hafif olsa bile ıslak bırakma canım hemen kurula sonra hemen eline sürdüğün kremlerden sürerek masaj yap nemlendirici sürersen daha etkili olur kolay gelsin canım ben bu yöntemle 1 haftada kurtuldum :)

kese vücüda çok iyi geliyor kese yap derim ayrıca o bölgeye vazelin sürüp yumuşatabilirsin

bu harika bir krem
küçücük ama marifeti büyük

Tender Care Balm

Kuruluğu giderir, cildi eski yumuşaklığına ve diriliğine kavuşturur. Doğal balmumu içeren bu özel formül, dudaklarda, yüzde, tırnak diplerinde,topuklarda,dizde dirsekte kısacası cildinizin kuru ve sert hissedilen her bölgesinde kullanılabilir. 15 ml.

kese cok ise yariyor olu deriyi atmak icin, iyicene nemlendirmekte lazim.

diz kapaklarını limonu ikiye bölüp ov. ölü deriyi atıo hatta dirseklerede yap harika oluo bööle pütürlü pütürlüydü bnmde geçio limonla ovunca... gerçi konuyu açalı bayaa olmuş

limonu ikiye böl dizini ov hatta dirseklerinide ov oradaki ölü deriyi pütürcükleri alıo çok harika oluo konuuyu açalı bayaa olmuş gerçi

Canım aktardan deniz tuzu al, bunu az bir yağ ile karıştırarak bütün bacaklarına,dizlerine ve dirseklerine peeling yap kese ile iyice ovala...Banyodan çıktıktan sonra exipial hidro krem sür bu krem bu tarz durumlarda çok işe yarıyor...Dizindeki deri inceldikten sonra exipial hidro kullanmayı bırak sağlam bir nemlendiriciye geç ve arkadaşlarında yazdığı gibi arada sırada dizine,dirseğine ve topuklarına limon sür :)

bence önce bir cildiye dr una gidin. bazen bu kurumalar bazı cilt hastalıklarının habercisi oluyor.
kese yapmanız tahrişe neden olabilir.

benimde çok var dizimdede dirsegimdede kese yapıp banyodan çıkıncada vücüt losyonu sürüyorum vede güllü vazelinim var onu kullanıyorum çok iyi geldi

benimde çok var dizimdede dirsegimdede kese yapıp banyodan çıkıncada vücüt losyonu sürüyorum vede güllü vazelinim var onu kullanıyorum çok iyi geldi

aynı problemden dolayı doktoruma gitttim
Elosalic - Pomad
bunu yazdı kullanalı 2 hafta oldu işe yarıyor.

Arkadaşlar ben bır krem kullandım neostrata problem dry skin.kis ayında yapmanızı tavsiye ederim çünkü çok soyuyor kıpkırmızı oluyor ölü deri gittikten sonrada bepahanten krem ile devam ediyorsunuz süper benimki geçti.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X