Dizi'lerde ALDATMA nın Normalleştirilmesi

Eleyna_Eleyna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2012
141
117
her dönem olduğu gibi televizyon dizileri yine revaşta !!!

kültür seviyemize bağlı olarak her türlü dizi mevcut, dizilere de o kadar bağlanmışız ki o gün oynayanyan diziler twitter de birinci sıra yer alıyor bravo bize !!! gelir seviyemiz çok düzgün olduğundan dert sıkıntı olmadığından konuşulacak başka önemli konular kalmadığından özellikle yarınlarımızı teslim alacak gençlik laylomlay pardon dizi seyretme peşinde….

Dizilerin konularına bakınca da, entrika, biribirinin kuyusunu kazma, yanlış aşklar ,dolaplar dalavereler vs vs vs…

Hepsi bir yana dikkatimi çeken esas mesele başka !!! son zamanda dizilerde eşlerin birbirini aldatmaları, başka ilişkilere yelken açma ve bunu çevresine ve ailesine kabullendirme çabaları çok revaçta..

Bildiğim kadarı ile özellikle “ eşkıya dünyaya hükümdar olmaz, paramparça, kaderimin yazıldığı gün…

Bu diziler çarpık ilişkileri, aldatma ve aldatılma yı topluma normal bir olaymış gibi meşru kılıyor…

Bu olaylar bilinaçaltına intikal ediyor, sonrasında reel hayatta karşımıza çıkıyor..

Topluma yansıması ise ; aldatan eşler, zengin olmak için onuru ayaklar altına alma, kadın cinayetleri, uyuşturucuya, silaha alışan gençlik mafyaya özenme…….

İşin en ilginç tarafı da, bu dizileri seyreden çoğunlukla kadın lar olmasına rağmen farkında olmadan

Aldatılan kadının değil de, diğer kadının tarafında yer alıyorlar !!! dilara yerine Gülseren , Defne yerine Elif vs. adlı karekterleri destekliyorlar, yanı bu şu demek oluyor; bu kadınların eşleri kendilerini aldatsa, gidip karşı tarafa teşekkür edecekler ve elinden gelen yardımı esirgemiyecekler demekJ))

sırf para için bu dizilerde oynayan sanatçıları da kınıyorum…

Diğer yandan , Feminizim i destekleyenler, kadınları koruma dernekleri, kadın kolları vs gibi dernek ve kendini bilen kadın bireyler.. neden bu dizilere karşı gelmiyorlar, neden ayaklanmıyorlar, neden kadını kadına vurduran toplumu ahlaksızlığa süren bu yapımlara dur demiyorlar…

neden aile ve sosyal bakanlığı neden RTÜK bu yapımlara ses çıkarmıyor, neden kadın gazeteciler, yazarlar, aydınlar susuyor !! Bu diziler de kadınlar ayak altında çiğneniyor, kadınlar aşağlanıyor toplum sürükleniyor çocuklar mafyacılık peşinde, silah peşinde uyuşturucu peşinde…. Dizi yapımcıları reyting peşinde, para peşinde, bilmiyorlar ki yarında kendi çocukları kendi eşleri bu yola düşecekler diye..

--artık yeter olsun… daha kaliteli topluma aydınlık fikirlik kazandıracak diziler istiyoruz.. toplum seviyesiz dizilere alet olmasın…

asla vageçmem dizisini unutmuşsun
o dizide de senaristler öteki kadının yanında yer alıyorlar
güya başroldeki çiftimiz büyük aşk yaşadığı için onlara herşey hak
hatta bir bölümünde şöyle bir diyalog geçmişti ağzım açık kalmıştı
esas kızın halası esas kıza diyorki 'niye böyle yasak bir ilişkiye başladın?'
esas kız da diyorki ben karısının öldüğünü zannediyordum... belki yüzüme tüküreceksin ama karısının hayatta olduğunu bilseydim bile yine de ona aşık olurdum.

bence bütün bayanlar RTUK şikayet edelim..kaldırılsın bu diziler.. zinayı normalleştirdiler.. yarın öbür gün bu olaylar bizimde başımıza gelebilir kızlar...

bence bütün bayanlar RTUK şikayet edelim..kaldırılsın bu diziler.. zinayı normalleştirdiler.. yarın öbür gün bu olaylar bizimde başımıza gelebilir kızlar...
emin ol çok şikayet varmış ama maalesef dizilerin getirisi yüksek, yapımcılar büyük rant sağlıyor ve hem yiyiorlar hem de yediriyorlar anlayacağın o yüzden kimse bişey demiyor aşk-ı memnu da zamanında çok tepki almıştı ama noldu?

aynen öyle ancak RTUK ve aynız zamanda Kadın ve aile dayanışma bakanlığa kadar şikayet etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum... bu pisliklere sessiz kalmamak lazım.. işin ilginçi kim bu dizileri neden izler de bukadar reyting alır onu çözemedim

Çünkü o saatte yalnızca o saçma sapan diziler var maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…