Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Deneyimlerimiz

tittocum ben de denemiştim dkzyi.gerçekten çok güzel çok rahat oluyo insan.huzur doluyo içine :) çünkü diyet psikolojisi olmuyo.acıkınca yediğinde de fazla kalori almıyosun ekstradan yükleme yapmadığın için. ama önemli olan bunu sürekli uygulayabilmek yaşam tarzına dönüştürmek.keşke tekrar uygulayabilsem normal bi hayat sürebilsem yavaş yemek yemekte zorlanıyorum ben en büyük sorunum bu.onu nasıl hallederim bilmiyorum :S

bak sen de bnm gibi daha önce yapmışsın gel beraber devam edelim :) ben verdiğim o 10 kiloyu 2 yıl korumuştum ama sora daha çok kilo vermek istedim ve diyet miyet olayların bulaştım malesef çünkü yavaş gidio kilolar en iyisi şuandan memnun olmak bak daada diye biri var çeşitli forumlarda belki görmüşsündür onun blogundaki bi yazıyı kopyalıcam ibirazdan buraya
yavaş yeme konusun gelince farkettimki katı ve çiğnenebilir şeyler uzun sürüo sadece :) amabu akşam tansiyonum düşüktü o yüzden bi çorbayı bile uzun sürede anca bitirdim bnm gibi bi müddet küçük tabak olayını deneyebilirsin zaten bikaç güne alışıo insan

MADDELER:

-Kilo alma kaygım yok.

-Başkalarının benim zayıf yada şişman olduğumu söylemeleri beni ilgilendirmiyor.
-Egzersiz yapamadığım zaman kaygılanmıyorum.
-Regl dönemlerim düzenli.
-Ne yiyeceğimi düşünmüyorum.Allah ne verdiyse o an canım ne isterse onu yiyorum.
-Kilo aldığımda artık bundan kaygı duymuyorum.
-Ailem yada arkadaşlarımla yemek yeme beni kaygılandırmıyor.Zevk veriyor.Onlarla birlikte ortak paylaşımlar yapabilmek hoşuma gidiyor.
-Başkaları benim nasıl yediğim konusunda konuşamazlar.
-Yemek yemem konusunda ısrar edildiğinde kaygılanmıyorum.Tokum diyorum.İstemiyorum diyorum.Kibarca reddediyorum ve buna inanarak söylüyorum.
-Kilo alma korkum yok.Bunu kimseyle de konuşma ihtiyacı duymuyorum.
-Başkalarına yemek yapmayı severim ama önce kendim tadıp beğenmeliyim yaptığımı J.
-Gizli bir yiyecek depom yok.
-Yemeğe başladığımda kendimi durduramayacağımdan korkmuyorum.
-Ne yediğim konusunda başkalarına yalan söylemiyorum.
-Yemek yerken rahatsız edilmekten hoşlanmam. (Yoo hiç bunu düşünmemiştim!Hiçte sorun değil benim için )
-Eğer daha zayıf olsaydım, kendimi daha çok sevmezdim .
-Diyet ve egzersizlerle ilgili kitaplar, diyet yemek tarifleri, kalori çizelgeleri ve yemek kitapları artık hiç ilgimi çekmiyor.(çekemezde) J
-Asla Kilom yada yeme alışkanlıklarım nedeniyle işime,bir davete,düğüne,toplantıya gidemediğim olmuyor.
-Yoğun sıkıntı ve üzüntü hissetme ve huzursuz olma eğilimim vardı.Ama artık olmuyor.
-Yemek yediğimde kendimi suçlu hissetmiyorum.
-Bazı insanlarla yemek yeme biçimimi eleştirdikleri içim görüşmeme gibi bir huyum yok.
-Yediğim zaman kendimi şişmiş gibi hissederim.Ama bunun geçici bir durum olduğunu biliyorum.
-Yeme alışkanlıklarım ve yemekle ilgili korkum yok bu da arkadaşlık ilişkilerimi ve duygusal ilişkilerimi olumsuz etkilemiyor.
-Kontrolsüz ve abartılı yemek yemelerim olmaz.
-Yemek yerken garip şeyler yapmam.(yemeği çok ufak parçalara bölmem, özel tabaklarda özel çatal-bıçaklarla yemem , yediklerimi gizlice çıkarmam , yutmadan tükürme gibi bir alışkanlığım yok vs.)
-Başkaları beni yemek yerken seyrederse kaygılanmam.
-Kendimden çok ama çok memnunum.
-Kilomu kontrol altında tutmak için yediklerimi çıkarmam yada laksatif kullanmam.
-Arkadaşlarımdan daha ince olmak istemem.
-"Şişman olacağıma ölürüm daha iyi" diye düşündüğüm yada böyle söylediğim zamanlarım olmadı.
-Kilo vermek için hiç yemek yemediğim olmaz.
-Romantik anlarda, kendimi olayın akışına bırakırım çünkü o an kiloma ve vücudumdaki fazla yağlara takılı değilimdir.
-Kafam sürekli yiyecekler ve yemek yemekle ilgili düşüncelerle meşgul değil.
-Çok kısa sürelerde, çok fazla miktarda yemek yemem.
-Vücudumdan hiçte rahatsızım değilim, ve çok mutluyum.
-Kendimle ilgili duygularımı, kilom belirlemiyor.
-Yeme davranışlarımı kontrol etmekte güçlük çekmiyorum.

Yukarıda yazılanlar bir yazıdan bulimik hastalığı olanlar için tam tersi yazılmış şeylerdi ama ben bunların tam tersini düşünüyorum ve ben artık yemek yeme bozukluklarımı beynimde iyileştirdim.

ALINTIDIR ARKADAŞLAR...

Bu arada daha önceki dkz deneyimini kısaca paylaşabilir misin? Ne kadar zaman uyguladın kaç kilo verdin gibi

Bu arada daha önceki dkz deneyimini kısaca paylaşabilir misin? Ne kadar zaman uyguladın kaç kilo verdin gibi

canım benim çok sürmedi yaa 3-4 kilo vermiştim 1 ayda filan. ama sonra bıraktım maalesef.beraber yapmak isterim tabi ama ne kadar paylaşım yapabilirim bilmiyorum

canım benım çok surmedı yaa 1 ayda 3-4 kilo vermştim sanırım baya oluyo unuttum :) beraber yapmayı çok isterım ama ne kadar paylaşım yapabilirim bilmiyorum

ya zaten bu olayda menü paylaşımı saçma olur günlük değişimlerimiz hislerimiz tıkandığımız yerler vs.
o zaman hayırlı olsun dielim mi? :)

ya zaten bu olayda menü paylaşımı saçma olur günlük değişimlerimiz hislerimiz tıkandığımız yerler vs.
o zaman hayırlı olsun dielim mi? :)

hadi diyelim canım :) ben gün içinde mutlaka gelmeye çalışıcam :)

yaşasınnn çok sevindirik oldum şimdi zaten bende genelde sabahları nette oluorum gün içinde öğleden sora işlerim oluo akşam üzeri yada akşam tekrar giriorum
bu arada ayda 4 kiloda süper bnm o kadar gitmio valla genel beslenmen nasıdı spor yapma olayına dkz bakışıda şu spor yapıp fazla efor sarfeden vücut ekstradan acıkacaktır şeklinde sen spor yapmışmıydın cnm?

yok canım yaa ne sporuu :) nerdeeee :) ya zayıf insanlar spor yaparak zayıf kalmıyolar ki. acıkınca yiyolar doyunca bıakıyolar dimi ama :)

aynen cnm :) bişey daha sorcam sana misal ben şimdi açlık hissediorum ama aşağı yukarı yatma saatlerim aklım gidip gelio ne yapmak gerektiğiyle ilgili beni bi tek bu geç saat acıkma olayı kafamı karıştırıo o anda ben normal biriyim zayıf insanlar ne yapar diorum ama cvpsız kalıorum yardım lütfen :)

canım ben de bununla savaşıyorum çoğu zaman :) en son ne zaman yemek yemiştin ona göre bişeyler söyliyeyim sana

19:20 gibi kalktım sofradan bi tabak şehriye çorbasıyla 2 servis kaşığı patates yemeği yedim ekmeksiz tansiyonum düşüktü bugün pek yiyesim yoktu

19:20 gibi kalktım sofradan bi tabak şehriye çorbasıyla 2 servis kaşığı patates yemeği yedim ekmeksiz tansiyonum düşüktü bugün pek yiyesim yoktu

canım bana kalırsa yemeden yat şimdi.gece gece ağırlık yapmasın zayıflama boyutunu da geçtim sağlık açısından önemli

cvp için teşekkürler cnm bnm

dimi öyle düşünmek lazım sağlıklı yaşamak esas :) ben de bi tane marul yaprağı kemirdim demin iyi geldi kesti yeme isteğimi

cvp için teşekkürler cnm bnm

dimi öyle düşünmek lazım sağlıklı yaşamak esas :) ben de bi tane marul yaprağı kemirdim demin iyi geldi kesti yeme isteğimi

ne demek canım lafı olmaz.oh en iyisini yapmışsın sağlıklı hayatı destekliyoruz :) valla artık ekmek hamur işi fln yemek gelmiyo pek içimden. kendımı sebze meyvelere adayasım var :)

oh oh misss taze meyveler sebzeler hele hele meyvelerin tam zamanı uffff zaten normal yaşamda acıktığında istediğin şeyi yemek değilmi içinden meyve yemek geliosa meyve yicen çok büyük tebrikler koyuyorum bize

yaa bizde yetenek var ama ortaya çıkaramıyoruz canımcımm :) hayırlısıyla güzel güzel patır patır veririz inş bu kiloları. benim haziranın sonunda kadar en iyi bi şekilde kilo vermem gerekkk

inş inş cnm :) zaten ah şu yaz mevsimi deniz ve mehtap geç kaldık demicem başlamak için hiç bi zaman geç değildir ben bu yaz olmasa da bi dahaki yaza görün beni diorum :)

cnmcım ben ufaktan yatma hazırlıkları yapiim aslında çok uykum yok gibi ama düzenim bozulmasın bide açlık sinyalleri mevcut malum uyku tutmazsa belkim geri gelirim
haydi kal sağlıcakla öperim

iyi geceler canım benim :) inşallah başarıcaz bunu.öpüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…